Yazı Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 00:59
 
YEŞİL KÂĞIT (DOLAR)
Furkan Orhan
 
 

Aziz milletimizin evlatları; bugünü anlamamız için geçmişi çok iyi analiz etmek gerekir. Bugün dolar yükselmesiyle piyasalardaki denge bozuldu. Bizlerin yapması gereken dolar eksenli ticarete son vermektir. Türkiye’de her yatırım maddi gelir getirmek zorundadır. Yatırımın karşılığı yoksa şuan yaşadığımız sıkıntı kaçınılmazdır. İthalat-ihracat oranı dengelenmek zorundadır. Örnek olarak; Bir insan ne kadar tüketiyorsa o kadar üretmelidir. Akabinde birbirinin bağımsızlığı demek piyasadaki dengenin bozulmasına sebep olur. Üretimin girdisinin maliyeti düşük olmak zorundadır. Girdi maliyetleri düşük olmalı ki çıktıların karı bir dengede olsun. Yapılması gerekenler; doların her yükselişine karşı bir üretim tesisi kurmak en güzel cevaptır. Türkiye bu imkâna nasıl sahip; israfın önüne geçilmesi ve üretime dönük olmayan yatırımlardan vazgeçmektir. Tarım ve hayvancılık, ağır sanayi, yer altı madenlerinin işlenmesi ve ürün haline getirilmesi gibi devletimizin bu alanlarda ayrı ayrı politika ve planlama yaparak yani; yeni bir sayfa açarak bu çalışmaları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Doların gerçek tarihini okumak isteyenlere duyurulur. Nasıl yapıyla karşı karşıya kaldığımızı şimdi öğrenelim; Türkiye ABD doları üzerine 1933 yılında Roosevelt tarafından ehram resmi, yani mısır piramidi yerleştirilmiştir. Bu ehram, Siyonist güçlerin dünyayı nasıl kontrol ettiğinin gösteren karakteristik bir şemadır. Doların üzerinde ‘’ annuit coeptis’’ sözü yazılmıştır. Bunun manası ‘’zafer ulaşıldı’’ demektir. Gizli dünya devleti, yeşil kâğıt doları dünya parası yapmakla ve piramidin bunun üzerine yerleştirmekte kendini büyük zafere ulaşmış saymaktadır. Piramidin altındaki ‘’novus ordo seclorum’’ sözünün manası ise ‘’ yenidünya düzeninin kurulduğunu ilan etmektedir. Yenidünya düzeni sloganı Siyonist adam weishaupt tarafından 1 Mayıs 1776’da illuminati locası kurulduğu zaman, locanın sembolü kabul edilmiştir. Piramidin alt kısmına, Latin harfleriyle yazılmış olan 1776 tarihi, bilmeyenlerin zannettikleri gibi, ABD’nin bağımsızlığını kazandığı yıl münasebetiyle değil, ilk mason Locası’nın 1 Mayıs 1776’ da kurulmuş olması dolayısıyla buraya konulmuştur.

            Bu piramidin en altındaki birinci basamak bütün insanlığı ifade etmektedir. Böylece bu piramit Siyonizm’in bütün insanlığı, yani yeryüzündeki 7 milyar insanı nasıl kontrol ettiğini belirtmektedir. En alttaki insanlıkla beraber piramitteki bu kademeler 13 kademeyi oluşturmaktadır. 13 sayısı Siyonizm’de, Hristiyanların aksine, uğurlu sayılan bir sayıdır. Siyonizm’in temel esasları tahrif edilmiş Tevrat ve kabbalaya dayanmaktadır. Bu sistemin en büyük özelliği itaat ve gizliliktir. Bundan dolayı her biri yalnızca kendisine verilen emirleri yerine getirir. Kurulan ‘’ hücre sistemi’’ sayesinde her birinin yalnızca en üst derecedekiler bir üst örgütle bağlantı içine girebilirler. Sistemin tümünü bütün sırlarıyla bilenler ise yalnızca en üstteki kabalist hahamlardır. Piramidin en üstündeki üçgen göz, mason ilahının gözüdür. Bu sembol anlamı bizim ilahımız her şeyi görür iddiasını temsil etmektedir. Masonlar birbiriyle el sıkışırken sağ ellerinin başparmağının diğerinin eline özel bir şekilde bastırmakta ve gözlerini de eğik tutarak aşağıya doğru bakmaktadırlar. Siyonizm’in inancına göre şeytan cennetten kovulduktan sonra şimdi yeryüzünde ‘’beni İsrail’e ‘’ mensup insan vasıtasıyla haşa cenabı Hak’tan intikam alacakmış. Siyonizm’in temellerinde ‘’şeytana kulluk etmek’’ yatmaktadır.

            En üst kademe kabbalist sırlarının tamamını bilen bir baş hahamla, diğer kademelerde temayüz ederek en üst makama ulaşmış iki yardımcı kabbalist hahamdan teşekkül etmektedir. Bu üst kademesinin altında bir de görünmeyen en üst yönetim meclisi sanhedrin, İsrail devleti dâhil bütün Siyonist organizasyonların bağlı oldukları hahamlar topluluğudur. Sanhedrin’deki kabbalist hahamlara bağlı kalarak çalışan’ ’yeminli 70’ler grubu’’  vardır ki bur Siyonizm adına bütün gizli dünya devleti yapılanmasını yönetmektedirler. ABD ‘de rockfeller, İngiltere’de rotschild, İtalya’da agnelli gibi aileler yeminli 70’ler grubuna dâhildirler. BM, AB, NATO bu teşkilatın hizmetindedir.

          Yeminli 70 meclisinin alt organizasyonları b’nai b’rith yani ahidin çocukları, masonluk, bilderberg Siyonist teşkilat yeminli 70’ler meclisinin kontrolündedir. B’nai b’rith 1938’de dört önemli Siyonist organizasyon taktiklerini ve planlarını hazırlayan’’ Yahudi kurultayı’’ oluşturmuştur. Kendine bağlı ‘’aleph zadaleph’’ adlı teşkilat vasıtasıyla bütün Dünya’daki 13–21 yaş grubuna mensup gençlere Siyonizm düzencesini aşılamak üzere faaliyet gösterir.

              Bilderberg grup Hollanda’da 1954’de kuruldu. Asıl kurucusu İsveç farmosonluğunda ustad-ı azam olan Yahudi din adamı Josef retinge’dir.(1988–1960) finansörü rockfeller, rotschild aileleridir. Çok uluslu hükümet gibidir. 33. Dereceden masonlardan seçilir. 25 kişilik yöneticilik kadrosu, dünya hâkimiyetini gerçekleştirmeye yönelik emirlerini hahamdan alır. Emirler dünyanın pek çok yerinde kariyer yapmış üyeler sayesinde uygulamaya geçilir. Bu toplantıya katılan bildiklerin gizliliği için yemin ederler. Her yıl üç gün toplanırlar. Gizli dünya devleti kurabilmek amacıyla ihtilaller düzenleme, devletler kurmak veya yıkmak gibi önemli roller üstlenmiştir. Kıymetli okur severler; anlattıklarım yüzeysel olarak tanıttım. Güzel memleketimiz ve ülkemiz için çok ama çok çalışmalıyız. Eğer çalışmazsak sömürülmeye köle olmaya devam edeceğiz. Yâda ülkemiz için çok çalışıp bu asalakların kurduğu bu oyunu tersine çevirip galip gelmek zorundayız.  Kurulan bu yapı ne onlara ne bize faydası vardır. Yapılan zulümler kimsenin kanserine merhem olmaz… Batılın hükmü; mazlumun gözyaşıdır. Hakkın hükmü; mazlumun tebessümüdür.

              

                 

 

 
Etiketler: YEŞİL, KÂĞIT, (DOLAR),
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı