Yazı Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 20:55
 
Vicdan ve Akıl
Aykut BAŞ
AykutBas571@hotmail.com
 
 

 

Dürüstlüğün, hoşgörünün ve saygının her birey ve millete özgü olduğunu, uluslararası ve bireyler arası kurulan sözlü sözsüz her iletişimde altın kural olduğunu düşünüyorum. Bu kuralın olmadığını ya da zedelendiği yerlerde milletler ve bireylerde zedelenir.

 

Psikolojik olarak yıpranan bir birey, mensubu olduğu milletin yıpranmasına sebebiyet verdiği gibi, psikolojik olarak yıpranan milletlerde bünyesinde bulundurduğu bireylere zarar verir.

 

Maddiyatın ve maneviyatın günümüz 'tüket ve mutlu ol' tezine yenildiğini biliyoruz. Bu teze hem Amerika hem Türkiye hem de dünyadaki tüm milletler yenilmiştir. Mücadele edilmesi gereken bu tezi ortaya atan ve insanın doğasını katleden 21. yüzyılın kazıklı voyvodaları ya da sinema tabiri ile kontra'kuklaları'dır.

 

Amerika yönetiminin bize karşı göstermiş olduğu düşmanca tavırdan sorumlu tuttuklarımız her zaman yönetim olmuş, Amerikan halkı olmamıştır.

 

Türk Milleti olarak vicdanımızla düşünen aklımızla hareket eden bir milletiz.

 

Velhasıl ne yazık ki... Milletimizin içerisindeki psikolojisi bozuk olan birkaç birey, vicdan ve akıl süzgecini bir kenera bırakmış vaziyettedir.

 

Bizim Amerikan yönetiminin hata ve yanlışlarına rağmen Amerikan halkına gösterdiğimiz ve Türk Milletine yakışır olan vicdani saygıyı, milletimizin içindeki birkaç psikolojisi bozuk Arap halkına göstermemektedir.

 

Sebep olarak ise Arap liderlerin yaptıkları hata ve yanlışlardır.

 

İşte içinde bulunduğumuz psikolojik tüketim ve bununla mutlu olduğunu zannedenler ile mücadelemiz...

 

Kazanmak için değil, vicdanımız ile düşünüp aklımızla hareket ettiğimiz için çalışıyoruz.

 
Etiketler: Vicdan, ve, Akıl, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı