Yazı Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 18:11
 
VEFA KAZANACAK!
Aykut BAŞ
AykutBas571@hotmail.com
 
 

Sizlere bilimin ve ilmin aşığı, usulsüzlükler ve torpillerin kardajından sıyrılan Aziz Sancar'ın başarısı ile dahi gururlanamayan, çekirge yiyerek Medine yi koruyan 'Çöl Kaplanı' lakaplı Fahreddin Paşaya Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Zayed'in iftirası üzerine karalama kampanyaları yapan bir grupdan bahsedeceğim.

 

Bu grubun siyaset, bilim ve eğitime bakış açısının negatif yönlerinin ülkemize bela oluşunu yansıtmaya çalışacağım.

 

Çünkü negatif kelimesi bile huzursuz olmama ve içimi karartmama yeterli. Ve bu iç kararması ile sadece bu negatif yansıtmayı size aktarmaya çalışabilirim.

 

2015 yılıydı... Gururun son hazzı olan; Türk'ün zeka ve gayretinin dünyada kabulüne tanık olmuştuk. Nobel Kimya Ödülünü kazanmıştı Prof. Dr. Aziz Sancar.

 

İsmini ona bizi gururlandırdığı için Ankara'da bir sokağa vermiştik. Ve kıyamet kopmuştu. Çünkü ismi değiştirilen Abdullah Cevdet, Osmanlı düşmanı, Müslümanlığı cahillik, İslam'ı gericilik ile bir tutan birisiydi.

 

Aziz Sancar ise buram buram Anadolu kokan, kravatında Osmanlı Tuğrası, Anıtkabir'de Fatiha'sını eksik etmeyen Osmanlı Torunu ve Selçuklu torunu olduğunu göğsünü gere gere söyleyen ilim insanıydı.

 

1916 yılıydı... Mekke şerifi Hüseyin'in isyan hazırlıklarına karşı 28 Mayıs tarihinde Fahreddin Paşa Medine'ye gönderilmişti. Savaşın yardım alınamayan döneminde açlık, susuzluk ve hastalıklar baş göstermeye başlamıştı.

 

Bu şartlar içinde dahi vatan savunmasından vaz geçmeden çekirge yemeyi en güzel yemek kabul ederek yiyen ve bundan şikayetçi olmayan, kutsal emanetleri sağ salim İstanbula göndermeyi başaran Fahreddin Paşa ciddiye almadığı Mondros Mütarekesine rağmen "72 gün daha savunduğu Medine'nin 10 Ocak 1919 da Ingilizlere teslimini, hayatının en acı günü" kabul etmişti.

 

İşte içinde bulunan durumun negatif olanı şudur ki, vatan çocuklarının iftira ile karalandığı ve gurur tablosu olarak dahi görülmediği, düşman ve işbirlikçilerinin ise el üstünde tutulduğu negatif bir tablo.

 

Yansıtmaktan zevk almak yerine acı çektiğim bu bakış açısı için hepinizden özür dilerim. Vefayı al bayrak ve vatan kabul ederek, unutmayan ve mücadele edenlere teşekkürüde borç bilirim.

 

Saygı ve selamlarımla.

 
Etiketler: VEFA, KAZANACAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı