Yazı Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 21:21
 
“Kim Bu Cennet Vatan Uğruna Olmaz ki Feda”
Aykut BAŞ
AykutBas571@hotmail.com
 
 

Kardeşliğin, birliğin, dirliğin ve selametin ülkemizde sonsuza kadar olmasını “Kim Bu Cennet Vatan Uğruna Olmaz ki Feda” sözüyle büyük şair Mehmet Akif Ersoy o kadar güzel ifade etmiştir ki, İstiklal Marşı'nı her okuduğumuz ve duyduğumuz an yüreğimiz, bedenimize sığmaz taşar. Gözbebeklerimiz ile umudumuz olan çocuklarımız büyür de gözümüzde, kıyamete kadar ilelebet tam bağımsız, mazlumun umudu tarihin mirası Türkiye'miz için daha da çok çalışmak için inadımız ile duamız perçinleşir.

 

İşte hal budur ki; bu yazıyı kaleme almış olduğum zaman çizelgesinde bu yazıyı okuyacak olan onurlu ve namuslu insanları getiririm aklıma, yüreğim İstiklal Marşını okurken, gözbebeklerimde umut ve duanın inat ateşi ile...

 

Hiçbir siyasi görüşün, hiç bir siyasi akımın içinde bu yüzden değilim. Ülkemin ve ülkemin onurlu, namuslu insanlarının huzurlu ve refah içinde yaşaması için hangi görüş, düşünce, proje varsa her zaman desteklemiş birisi olarak, yine aynı düşünce ve istek ile hareket edeceğime sizlerin huzurunda söz veriyorum.

 

Bir mozaik ya da çiçek bahçesi gibi farklılıkları zengin ülkemi çok seviyorum. Ülkemin ilimde, bilimde velhasıl önemlisi ahlaklı ve namuslu insanlarını çok seviyorum.

 

İhanetin, kara oyunların ve her türlü yalan ve ahlaksızlığın zirvede olduğu zamanlar gelip geçecek, Çanakkale'de ki birlik ve beraberlik ile yine Allah'ın izni ile bu ülkenin yiğit, namuslu, erdemli ve zeki kız ve erkekleri kazanacaktır.

 

Şairin de dediği gibi, sözü kelimenin içinde arayacaksın. Haklıyız Kazanacağız! Çünkü hak, Allah'tır. Allah ile olana zafer muhakkaktır.

 

Allah a emanet olun.

 
Etiketler: “Kim, Bu, Cennet, Vatan, Uğruna, Olmaz, ki, Feda”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı