Yazı Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 19:04
 
FARKINDA DEĞİLLER!
Aykut BAŞ
AykutBas571@hotmail.com
 
 

Tatsız, tutsuz olduğum; inancı korku varlığı materyal kabul eden materyalist bir düşünce sahibi eski sosyalist ateistlerdenim.

 

Değişimimin gerçekleştiği ve 571’i milat kabul ettiğim zaman üniversite de zeki ama akılsız, deli dolu ama deliliği doluluğunu doldurmayan boşluk bir kişilikteydim. Cehennem ve Cennetin dünyada var olduğunu, ölümden sonrasına inanmayan kendisini ihtilalci zanneden birisiydim.

 

Sonra tanka taş atan çocuklar gibi lösemi hastalığına küçücük bedeni ile meydan okuyan bir kardeşim ve onun yürekli babası ile tanıştım. Tadımın intihar, tuzumun isyan olduğu vakitlerde çıktılar karşıma.

 

Gitgellerin tatlı ve huzurlu sohbetlerinde içime attıkları ateşin sönmeye niyeti yoktu. Küçücük bedeni ile ondan kocaman olan bedenime verdiği dersi her hatırladığımda kendimi dünyanın en aciz insanı kabul ediyorum.

 

Ve yürekli babamız...

 

Öyle sözleri var ki çınlar durur hala kulaklarımda...

 

Bak Evlat; Eğer Bir Gün Herhangi Bir Şeyin "Kendi Varlığıyla" Sonsuz Olduğunu Tespit Edebilirsen Bu Ne Olursa Olsun, Hiç Farketmez; Tereddüt Etmeden Gönül Rahatlıyla O'na Tapabilirsin; Çünkü O, Hiç Şüphe Yok ki ALLAH'tan Başkası Değildir.

 

Nisa 56: Şüphesiz ayetlerimizi inkâr edenleri , gün gelecek bir ateşe sokacağız. Pişip duyarsızlaşınca derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar! ALLAH daima üstün ve hakimdir.

 

"Bak delikanlı; bu, ateşte yanma mevzusu oradaki sıradan bir ızdıraptır aslında. Eğer bu kitabı bir insan yazsaydı; inandırıcı olmak kaygısıyla asla bu sıradan işkenceyi kaleme almazdı hatta sanat yapma derdiyle yüzlerce değişik şekillerde ızdırap geliştirirdi."

 

Nerden duyup nerden okuduğunu düşünürken ayetlerin ardı sırası, düşüncemin beni kendimle sınamasının ardı arkası kesilmedi.

 

Ve Malcolm X.

 

Hayatı ile tebliğin şehitleşmiş gerçek örneği. Kısasların ve hikayelerin gerçek kabul gördüğü şu yalan dünyada.

 

Yaşam hikayesi ve Kur'an ı Kerim.

 

Malcolm’ün şehitlik serüveni, yürekli bir babanın rehberi olan Kur'an-ı Kerim ile başladı, herşey.

 

Bunu niye mi yazdım. Çünkü hatırlamak anmaktır ve unutmamaktır. İyi ve kötüyü.

 

Ne diyordu Malcolm, "İnsanlar bir adamın bütün hayatının tek bir kitap ile değişebileceğinin farkında değiller"

 

Allah'ın selamı üzerinize olsun.

 
Etiketler: FARKINDA, DEĞİLLER!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı