Yazı Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 23:27
 
EMİN MİYİZ?
Aykut BAŞ
AykutBas571@hotmail.com
 
 

Hakkında neredeyse çoğu bilgide kesinliğimiz olmayan Kuzey Kore liderinin "Israil devlet mi ki başkenti olsun" sözü trend olmaya başladı.

 

Kapital ve demokratik ülkeleri her zaman karşısına alan lideri ve alışa gelmişliğin dışına çıktığı değişik bir komünist çizgi ile kapalı bir kutu Kuzey Kore.

 

Medyasının kapalı yüzü ve bilgi konusunda kendi halkına uyguladığı propagandalar ve sert, acımasız bir lider olarak suçlanan Kuzey Kore liderinin pozitif ilimlerde ve savaş sanayisinde iyi olduğunu, kendisini her alanda suçlayan Amerika medyasında bile görebilirsiniz.

 

Peki bunların hangisi ve hangileri ne kadar doğru? Ya da bizi duygusal olarak özellikle ilgilendiren o müthiş bakış açısı, doğru mu?

 

Arap liderlerin taplolara milyonlar akıttığı, tatil beldelerinde süt banyoları ile stres attığı, jakuzi ve jetlerde mankenlerle objektiflere yakalandığı görüntüler ve bilgiler ile Arakan'dan Filistin'e kör ve sağır oluşunun doğruluğundan eminiz. Yayınladıkları absurd ve inandırıcı gelmeyen mesajlarla Kudüs konusunda Filistin lilerin hiçbirinin bu petrol renkli kalplere sahip olan sözde liderlere inanmadığına ve güvenmediğine de eminiz.

 

Türkiye olarak tek başına kalmışlığın fotoğrafı, arap liderin almış olduğu hristiyan taplosunda değil, Kuzey Kore gibi aynı din ve ideoloji de olmadığımız bir ülke liderinin açıklamasına, belki doğru olmasa bile duyduğumuz hayranlıkta.

 

Zira din kardeşi olduğumuz liderlerin açıklamaları doğru ve hayranlık yerine öfke duygusu ön plana çıkıyor.

 

Keşke tek mesele milyonlar değerindeki bir tablo ya da asyanın değişik liderinin bir çift sözü ile özetlenebilseydi.

 

Psikolojik olarak dahi birliğimizin bu kadar arap saçına döndüğü bir zamanda, ekonomi ve siyasi konularda toplumun kendisini yürüyüş ve mitingler ile deşarj etmesini anlıyorum.

 

Fakat emindarlığın ve emin ellerin çoğalmasını üstlenecek ülke olarak, bu denli fitne ve propaganda yağmurunda hepimizi onun gibi davranmaya davet ediyorum. Yürüyüş ve mitinglerin, hayat ve sınavımızın sloganını da söylüyorum.

 

Davet edilislerin en hayırlısını yapan Hz Muhammed ( S.a.v ) selam olsun. Biz Türkiye yiz. Muhammedül Eminiz.

 
 
Etiketler: EMİN, MİYİZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı