Yazı Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 17:25
 
DÜNYA RESTORE Mİ EDİLMEK İSTENİYOR?
Murat DİNVAR
Mdinvar07@gmail.com
 
 

ÖZGÜRLÜĞÜN ESARETİ BİR GÜN!

 

Pandoranın kutusu açılacak ama ortaya hiç kötülük saçılmayacak.

 

Arı kovanı çomakla zorlanacak ama arılar hiç kimselere hiçbir şey yapmayacak.

 

Uyuyan dev ite kaka uyandırılacak ve herkes yaşamına kaldığı yerden devam edecek.

 

Demokrasiden, kişisel hak ve hürriyetlerden, barıştan, özgürlükten binlerce yıl uzaktaki diyarlara demokrasi ihraç edilecek ve o toplumlar buna hiçbir reaksiyon göstermeyecek.

 

Dünyayı terörize eden örgütlere ve hatta devletlere milyarlarca dolarlık silah satılacak ve namlular masumlara ateş kusmayacak.

 

Adalet ve eşitlik gibi evrensel değerler gözardı edilecek ve dünyanın bütün pisliği afrika'nın, asya'nın altına süpürülecek, sonra da ifrazat dünyayı tehdit etmeyecek.

 

Bütün bunların olacağına inanan varsa beri gelsin. Saddam'ın boynuna atılan kemendin Avrupa'nın ayağına dolanacağını görmek için kahin olmaya gerek yok. Kaddafi'yi yakan ateşin boston'a da sıçrayabileceğini bilmek için dahi olmaya gerek yok.

 

Yumurtanın içeriden kırılması yeni bir yaşam demek, dışarıdan kırılması yaşamın başlamadan bitmesi demek. medeni dünyanın tüm az gelişmiş topraklara ve toplumlara uyguladığı yaklaşım; eline çekici alıp o toplumların yumurtalarını parçalara ayırmak ve sonra da sonuçlarından yumurtanın içindeki sorumlu tutmak.

 

Eğer gerçekten dünyayı değiştirmek istiyorsanız, değişimin yegane unsurlarının üstün zekanız, gelişmiş toplumsal yapınız, çağdaş sistemleriniz olacağı kibirine kapılmamalısınız.

 

Geçmiş olsun dünyaya, aynı gemiyi paylaştığımız tüm canlılara...

 
Etiketler: DÜNYA, RESTORE, Mİ, EDİLMEK, İSTENİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı