Yazı Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 19:04
 
CONİLER Mİ GELSİN!
Olcay TEKİN
olcay.tekin@yurtcimento.com
 
 

Ortadoğu ve Türkiye, Avrupa´nın bağlantı ve geçiş noktası. Ve her daim karıştırılıyor. Yapanlar orta da. Maşalar orta da. Her şey alenen ortada.

Haçlı zihniyetinin tekerine çomak sokan, ya da sokmaya çalışan tüm liderler bir şekilde ortadan kaldırılıyor. Saddam´a diktatör dediler. İndirip katlettiler. Hem de kendi halkının eliyle. Ne oldu. Irak´ın durumu ortada. 

 

Kaddafi´ye diktatör dediler, indirdiler ve kendi halkı tarafından katlettirdiler. Libya´nı durumu ortada. 

 

Şimdi sıra Erdoğan´da. Ve Erdoğan´a diktatör diyorlar. Erdoğan´ı sev ya da sevme. Siyasetini beğen ya da beğenme. Ama unutmayın! O diktatör deyip indirdikleri liderlerin ülkeleri, o diktatör dedikleri liderleri mumla arıyorlar.

 

Eğer birileri sizin ülkenizin içişlerine karışıp, sizin vicdanınızı baz alıp vermiş olduğunuz oylarınızla başa getirdiğiniz bir lidere diktatör deyip, onu devirmek için türlü türlü entrikalar kurup, bilumum hainlerini devreye sokuyorsa, emin olun sizin kara kaşınızı ya da kara gözünüzü sevdiğinden dolayı demiyor. Hatta kıl kadar bile umurlarında değilsiniz. Bundan emin olun. Böyle demelerinin sebebi kendi menfaat ve çıkarlarına zarar geliyor olmasıdır.

 

Bu yüzden, birlik olma zamanı. Neden bir haçlının maşası oluyoruz ki. Mesele memleket meselesi. Yani anlayacağınız mevzu siyasi görüş olmamalıdır bu durumda. Mustafa Kemal´e atfedilen bir sözle devam etmek istiyorum. “Mevzu vatansa gerisi teferruattır”. Eğer mevzu vatansa ve gerisi teferruatsa, bütün haçlı birleşip bu ülkeyi yok etmeye çalışıyorken, neden onların maşası oluyoruz. O zaman bu vatan hainleri içinde şöyle bir söz kullanayım ben de. Mevzu para ve hainlikse, vatan teferruattır.

 

Şayet iktidar giderse, yerine kendi köpeklerinden birini getirirlerse, bu yeni iktidar onların direktifleri doğrultusunda hareket edecektir. Çünkü bunun sözünü verdikleri için, iktidara geldiklerini biliyorlar. Dolayısıyla her gün sokakta, onlarca hiç suçu günahı olmayan insanı assalar bile, değil sesleri, gıkları bile çıkmaz. Sadece göz boyamak için bu yapılanları kınıyoruz fakat Türkiye´nin iç meselesi olduğu için karışamayız derler.

 

Zihniyeti bozuklar, bu lideri de halk seçti. Bu da Türkiye´nin iç meselesi. Ne diye bizim iç meselemize karışıyorsunuz şimdi. O yüzden, zaman siyasi görüşleri bir kenara koyup bu komploları atlatma zamanı. Hele bu kanı bozukların planlarını boşa çıkaralım, sonrasın da kim neyi istiyorsa neye inanıyorsa o doğrultuda devam etsin. Ama şimdi birlik olma zamanı. O Yüzden bir olalım. Bir olalım ki bu dış mihrakların kötü emellerini boşa çıkaralım.

 

Yoksa görüyoruz Irak´ın, Libya´nın, Suriye´nin ve karıştırdıkları diğer ülkelerin hallerini. Ne ar, ne de namus kalmış. Çocuklarının bile kendilerinden olup, olmadıkları şüphesi ile yanıp kavrulmaktalar. Allah başa getirmesin. Sadece bir bakın çevrenize… Hoşça kalın.

 
Etiketler: CONİLER, Mİ, GELSİN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı