Yazı Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 22:40
 
ÇOK AZ KALDI
Aykut BAŞ
AykutBas571@hotmail.com
 
 

 Bu kadar hassas ve kırılgan tansiyona sahip dünya gündemini takip ederken, kimi zaman öfke kontrolüne kimi zaman mide bulantısını gidermeye ihtiyaç duyar olduk.

Eczaneler ile doktorlara bu kadar çok gitme nedenlerimizin çoğunluğu ülke ve dünya gündeminin takibinden kaynaklandığını düşünüyorum. 'Ayla Bebek' niye öldü? sorusunun cevabını bulamamışken, başka çocukların soruları çoğalıyor.

 

İslam işbirliği örgütü tarafından Türkiye nin daveti ile düzenlenen 'Kudüs Konferansı' çok şeyi görmemize neden oldu. 48 İslam ülkesinden sadece 21 liderin katıldığı konferansda birlik göremedik. Türkiye nin, "Kudüs'ü Filistin'in Başkenti olarak tanıyoruz, tanıyalım" çıkışı ile tavrımızın netliğini gördük.

 

Kudüs konusunda birleşen TBMM ile biraz rahat nefes aldıktan sonra dişlerimizi sıkarak takip ettiklerimiz, midemizi iyice bozdu.

 

Amerikan Güvenlik Güçlerinin tehlike olarak arz ettiği ülkelerden ( Türkiye, Rusya, İran, Kuzey Kore, Katar ) birisi olduğumuzu gördük.

 

Geçmişin İsrail e savaş açan Suudi Arabistan ın yeni velihat prensinin Netenyahu tarafından Tel Aviv'e davet edilişini gördük. Geçmişte Suudi Arabistan ın yaptıklarının hatırlatılarak bize de aynısını yapabilecekleri tehdini de gördük.

Sözüm ona arabuculuk üstlendikleri bölge jandarmaları Suudi Arabistan ile Türkiye yi karıştırmaları midemizin bulantı şiddetini arttırdı.

 

Özgürlüğün ve tanka taş ile direnen 58 gencimizin kafeslerde tutsak edilişini, tekme tokat gözleri bağlı bir düzine Israil askerinden teker teker dayak yediğini gördük.

 

Gördüklerimiz ile öfke kontrolünü sağlayabileceğimizi düşünsemde miğdemizi bulandıran bu kadar şeyi, nasıl tedavi edeceğimizi bilmiyorum. Içimizdekileri kusmaya az kaldı.

vesselam.

 
Etiketler: ÇOK, AZ, KALDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı