Yazı Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 22:52
 
AFRİN OPERASYONU: BİR BEKA MESELESİ
Mustafa Tolga ERCEDOĞAN
mustafatolgaercedogan@gmail.com
 
 

Sevgili okurlarımız yaklaşık 20 günlük bir aranın ardından tekrar sizlerle olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdiden sürç-i lisan ettiysek affola…

 

Öncelikle bugünkü yazımızın konusu Afrin Operasyonu’nun içerdiği muhteva üzerine olacak.

 

Evet, sevgili okurlar.

 

Yazımızı kaleme aldığımız saatlerde PYD örgütünün silahlı kolu olan YPG hedeflerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yapacağı seri harekâtlar kolunun ilk ayağı olan Afrin Harekâtı’nın başlamış olduğu haberini almış bulunuyoruz. Öncelikle Allah muvaffak etsin diyor ve 2200 yıllık olan kökleri itibarıyla ruhunu Metehan’dan almış bulunan şanlı ordumuza etekli fistanlılar topluğu YPG karşısında başarılar diliyoruz.

 

Yetkili isimlerin konuyla ilgili açıklamalarına baktığımız zaman ve coğrafya itibarı ile görüleceği üzere harekâtın ilerleyen safhalarında Afrin sonrası Münbiç kentinin de olduğu gözükmektedir.

 

 

Afrin sonrası Menbiç kentine yapılması düşünülen bu harekât ile beraber Kuzey Suriye’deki terör koridoru Ayn-el Arap (Kobani) kenti harici bertaraf edilmiş olacaktır.

 

Bilindiği üzere Amerika, YPG terör örgütüne tırlar dolusu silah ve sayısız mühimmat vermiş bulunmaktadır. Sizlerde takdir edersiniz ki bu namluların elbet bir gün dönüp dolaşacağı yerin Türkiye olmayacağını kim garanti edebilir?

 

Nitekim Amerikan devletinin son dönemlerdeki bazı uygulamaları ve reel politik şartlarda uzun zamandır süre gelen bazı ikircikli durumlar (bkz. ABD Başkanı Trump’ın silah vermeyeceğiz açıklamasına rağmen sevkiyatların aynen devam etmesi) bizlere esas hedefin İslam Dünyası’nın yegâne kalesi olan ülkemizin hedef tahtasına oturtulduğunu ayan beyan ortaya koymaktadır.

 

Dolayısıyla ileride doğabilecek tehlikeleri şimdiden önlemek adına bu harekâtların yapılacak olması hayati önem arz etmektedir. Dileğimiz devletimizin bu kritik süreci en az kayıp ve hasarla atlatmasıdır.

 

Allah yar ve yardımcımız olsun. Devletimiz sağ olsun...

 
Etiketler: AFRİN, OPERASYONU:, BİR, BEKA, MESELESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı