Yazı Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 21:41
 
Açız ama mutluyuz!
Deniz BAHADIRYALÇIN
deniz240964@gmail.com
 
 

Ne garip bir ülkeyiz.  Hiçbir şeyi sorgulamayan!  Karnımız biraz doysun şükür deriz. Böyle öğretildi yıllarca. Büyüğüne itaat et! Etmez isen saygısız ve hain olursun.

 

Bize sorgulamak, kuşku duymak, hak aramak hiç öğretilmedi.  Karnımız doyduğu sürece birazda iyi bir konumda isek kim ne yaparsa yapsın! Vatan deriz ya… O vatan sevgimizde çıkarımız doğrultusundadır.

 

Hiç okumayan bir toplumuz. Bize kolay ne gelirse onu savunuruz. Hangi medya bizim düşüncemize uygun ise onu dinler onu izleriz. Farklı yayın okumak, dinlemek, anlamak işimize gelmez. Bir put gibi oy verdiğimiz parti ve parti liderine taparız. Sorgulamayız!

 

Sürekli kendimizi haklı gösterecek ucuz laflar buluruz. Mesela; AKP öncesi Başbakanlar haksız idam edilirdi derler!  Bu ülkede askeri  cuntanın hatası  çok büyük. Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş idam edilmemeliydi. Çünkü 17 -25 Aralık operasyonunda adı yolsuzluğa karışan milletvekillerin suçu  Adnan Menderes ve Deniz Gezmişten büyük. Fakat ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Geçmişi sorgularken bugün görmezden geliniyor. Yeni Türkiye geçmişten ders alarak ilerlemeli. Öyle olmuyor. Kendi hatalarını kapatmak için sürekli geçmiş örnek gösteriliyor.

 

Gelelim diğer bir örneğe; Eskiden yokluk varmış! Eskiden her yerde yokluk vardı. Şimdi bolluk varda biz mi üretiyoruz? Samanı dahi ithal ediyoruz. İthalata bağlı ekonomimiz rüzgar ’da sallanıyor. Çocukken hatırlıyorum, küçükler büyüklerin küçülen kıyafetini giyerdi. Lüks tüketim yoktu ve herkes ayağını yorganına göre uzatırdı. Eve her gelene şükrederdik. Şimdi şükür mü kaldı? Acaba fuhuş bataklığından haberleri var mı? Biraz gerçekçi olmak gerekir.  Başınızı kaldırın bakın. İşinize gelmiyor değil mi? Sadece AKP iyi yönetiyor demek için sürekli çamur atmak! Attığınız çamura siz inanıyormusunuz? Gerçek ne biliyormusunuz?  Gerçek geçen yıl ile bu yıl arasındaki mutfak masrafımız. Ben ev geçindiriyorum ve görüyorum farkı. Siz görmüyormusunuz? Yoksa işinize mi gelmiyor?

 

Adalet derken suçsuz yere tutuklanan ve aylarca mahkemesi yapılmayan gazeteciler konusunda ne düşünüyorsunuz? Eskiden askeri cunta dahi bu kadarını yapmamıştır. Herkes mi vatan haini? Ne oldu da, bu ülkede bu kadar çok hain türedi? İşin garip yanı hepsi AKP’ ye muhalefet yapanlar. Ne tuha  değil mi?

 

Sözün kısası, bir parti uğruna bu vatan harcanmaz. Geçmişte veya günümüzde bu ülkeyi yönetenlerin hata yapma lüksü yok. Ben 1600 TL’ ye ikna olup, birilerinin ülkemin kaymağını yemesini haklı gösterecek mazeret türetmem. Ben bu ülkede herkesin eşit eğitim hakkına sahip olmasını, eşit koşullarda yaşamasını, adaletten eşit faydalanmasını istiyorum. Ben din, Allah deyip gariban halkın duygusuyla oynayıp milyon dolarlık alışveriş yapan kimseleri haklı görmem. Geçmişte ve  bu gün de.. Haklı görmem. Savunmam. Sürekli geçmiş geçmiş demeyin… Türkiye hep  aynı Türkiye. Masal kimi gün sol anlatır kimi gün sağ anlatır. Ama o masalda ezilen hep HALKTIR.

 
Etiketler: Açız, ama, mutluyuz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı