Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 17:59
 
Ülkemiz Yeniden Dizayn Edilmek İsteniyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Divan Toplantısında yaptığı konuşmada, 'Amerika Birleşik Devletleri bölgemizden çekilmiş gibi gözüküyordu, geri döndü. Düne kadar bu memleketi bölmek isteyenlerle iş birliği içine girdi. Biz buradan meydan okur gibi, 'ları önünüze koyacağız' diyoruz. O ları çektiren onlar zaten.Onlar o ların esas sahibi. Onlar o ları bizim önümüze koyuyor. 'Bak ben buradayım ve başkalarıyla beraberim' diyor. Biz bundan ders çıkaracağımıza o ı çektirenleri ikna etmeye çaba sarf ediyoruz' dedi.
EKONOMİ Haberi
Ülkemiz Yeniden Dizayn Edilmek İsteniyor

REFERANDUM SÜRECİNDE SİZLERİN VAKUR DURUŞUNUZ DİĞER BÜTÜN PARTİLERE ÖRNEK OLDU 


Salonda bulunanlara hitaben bir konuşma yapan Karamollaoğlu, 'Ülkemiz son dönemde öyle bir sürece girdi ki herkes bir arayış içerisinde. Bu arayış noktasında Saadet Partisinin ortaya koyduğu şuurlu tavır, dik duruş ve azimkar bir iradeye sahip olması bize de bütün ülkeye de ümit verdi.  Problemlerin büyümesi, karmaşık hale gelmesi morallerimizi bozmamalı. Eğer biz bu problemlerin üzerine gereği gibi gidebilirsek,  ciddi adımlar atarsak bu problemlerin üstesinden gelmek mümkün. Biz doğru bir yolda olduğumuzu biliyorduk. Ama bunu millete anlatmakta zorluk çekiyorduk. Cenabı  Hak bir fırsat verdi. İnsanlar bize kulak kabarttı ve ümitleri arttı. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim, bize karşı bir teveccüh oluştu. Son referandum sürecinde sizlerin vakur duruşunuz diğer bütün partilere örnek oldu' dedi. 

 

'BİZİM FİKİRLERİMİZİN, İDEALLERİMİZİN  İKTİDAR OLMASIDIR ESAS OLAN'


Temel Karamollaoğlu, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: 'Bizim camiamızın iktidar olması mesele değil aslında. Bizim fikirlerimizin, ideallerimizin  iktidar olmasıdır esas olan. Şuna inanıyorum ki Türkiye'nin tek ümidi siz ve sizin ideallerinizdir. Çok farklı kesimlerden insanlar geliyor. Düne kadar bizle yan yana gelmeyen insanlar  çıkıp üzüntülerini dile getiriyor. Sokakta karşılaştığımız, memurlar, işçiler bize destek oluyor. Bu da bizim ümidimizi arttırıyor. Allah birisine 'Yürü ya kulum' dediği zaman onun önünde kimse duramaz. İnşallah öyle bir döneme girdik gibime geliyor'

 

'DIŞ POLİTİKADA ŞAHSİYETLİ BİR TAVIR SERGİLEMEZ SENİZ NETİCE ALAMAZSINIZ'


Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri ile olan ilişkilerine değinen Karamollaoğlu, 'Sık sık tekrar ediyoruz, bugün ülkemiz yeniden dizayn edilmek isteniyor. Haritalar çizildi. Bu haritaların şimdi nasıl uygulanacağı konusunda bir mücadele var. Amerika Birleşik Devletleri bölgemizden çekilmiş gibi gözüküyordu, geri döndü. Düne kadar bu memleketi bölmek isteyenlerle iş birliği içine girdi. Biz buradan meydan okur gibi, 'ları önünüze koyacağız' diyoruz. O ları çektiren onlar zaten.Onlar o ların esas sahibi. Onlar o ları bizim önümüze koyuyor. 'Bak ben buradayım ve başkalarıyla beraberim' diyor. Biz bundan ders çıkaracağımıza o ı çektirenleri ikna etmeye çaba sarf ediyoruz. Dış politikada şahsiyetli bir tavır sergilemez seniz netice alamazsınız. Şahsiyetli politika sergilemek ise sizin gücünüzle orantılıdır' şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör: Cengizhan KARA
Etiketler: Ülkemiz, Yeniden, Dizayn, Edilmek, İsteniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı