Haber Detayı
19 Haziran 2018 - Salı 20:19
 
Türk Sineması Şimdide Yabancı Kartelin Eline Düştü!
Türk sineması yerli kartellerden sonra şimdi de yabancı kartellerin eline düştü. Bir yıl önce Türkiye pazarına yapımcı olarak giren Güney Koreli medya ve eğlence firması CJ E&M şimdilerde film dağıtımına başlamak için çalışıyor.
SANAT Haberi
Türk Sineması Şimdide Yabancı Kartelin Eline Düştü!

Güney Kore'nin medya ve eğlence sektörünün önde gelen firmalarından CJ E&M, geçtiğimiz yıl Mars Cinema Group'u satın alarak Türkiye sinema pazarına giriş yapmış ve BKM ile işbirliğine başlamıştı.

 

Şu günlerde ise ülkemizde dağıtımcı olarak da faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Amacı Türkiye'de Stüdyo modelini yani filmlerin yapım, yatırım, finansman, dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini bir arada yürütmek olan CJ Entertainment Turkey, piyasadaki tüm oyunculara eşit mesafede yaklaşarak sektörde etik kulların gelişmesi, vizyon planlarının doğru oluşturulması, içerik çeşitliliğinin artırılması, mevsimsellikle mücadele edilmesi ve sektörün daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için tüm olanaklarını kullanmayı hedefliyor.

 

Yeni sezon hazırlıkları için çalışmalarını sürdüren CJET, BKM ve TAFF başta olmak üzere ülkemizin önemli birçok yapım firmasıyla işbirliği sağlayacak.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türk, Sineması, Şimdide, Yabancı, Kartelin, Eline, Düştü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı