Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 21:51
 
Telefonumuzun Dinlendiğini Nasıl Anlarız? Video Haber
Uzmanların belirttiklerine göre yasal dinlemeleri anlamak neredeyse imkansız.
TEKNOLOJİ Haberi
Telefonumuzun Dinlendiğini Nasıl Anlarız? Video Haber

Öte yandan yasa dışı dinlemeleri anlamak biraz daha kolay, bunu anlamamıza yardımcı olacak ipuçları şunlardır;

 

1) Mesajlarımız ve aramalarımız yönlendiriliyor mu ona bakalım, *#21# arama tuşuna basıyoruz gelen ekranda nelerin engelli nelerin aktif olduğuna bakıyoruz.

 

2) *#62# koduyla eğer aramalarınızda yönlendirme varsa bunun nereye yapıldığını öğreniyoruz. (telesekreter, casus dinleme yada operatör yönlendirmesi olabilir)

 

3) ##002# Bu kod evrensel bir koddur. Telefonlarda yönlendirmenin iptali için kullanılır arayıp yönlendirmeyi bu şekilde iptal edebiliriz. Eğer, dinlendiğinize dair şüpheleriniz olsa da olmasa da bir kere denemenizde fayda var.

 

Kod yazmadan da dinlenip, dinlemediğimizi anlayabileceğimiz ipuçları da şunlardır:

 

1)Telefonda konuşurken cızırtılı sesler ve yankılar işitiyorsak dinlenme ihtimaliniz oldukça yüksek. Böyle bir durumla karşılaştığımızda telefonu kapatın ve bataryayı çıkartıp birkaç dakika bekleyin.

 

2)Telefonda konuşurken sesler derinden geliyormuş gibi oluyor ve aynı şeyi günde birkaç kez yaşıyorsanız, bu durum telefonun dinlendiğine işaret olabilir.

 

3)Dinlendiğinize dair önemli şüpheleriniz mevcutsa, her sabah kalktığınızda telefonu fabrika ayarlarına geri döndürerek yani format atarak o gün için casus yazılımı kesin olarak engellemek mümkün. 4) Telefonunuzu kullanmadığınız halde şarjı çabuk bitiyorsa dinlendiğimize dair önemli bir gösterge olabilir.

 

Haberin Videosunu Aşağıdaki Linkten İzleyebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Telefonumuzun, Dinlendiğini, Nasıl, Anlarız?, Video, Haber,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı