Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 19:01
 
PKK/PYD örgütünün Yabancı Terörist Şovunun Nedeni Belli Oldu!
Yabancı terörist şovunun nedeni belli oldu!
GÜNDEM Haberi
PKK/PYD örgütünün Yabancı Terörist Şovunun Nedeni Belli Oldu!

The Times (İngiliz) gazetesi PKK/YPG/PYD içindeki yabancı teröristlerin durumuna değindiği haberin de "YPG'deki İngilizlerin, İngiltere hükümetini zora soktuğunu altını çizmişti. Reuters haber ajansı ise terör örgütünün sözcüsüne dayanarak Suriye Afrin'de Alman, İngiliz, ABD vatandaşı teröristlerin olduğuyla ilgili haberi geçmişti. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar yaşanan durumu yorumladı.

 

Güvenlik uzmanı ve emekli asker Abdullah Ağar'a göre YPG/PKK'lı  yabancı teröristler üzerinden aslında psikolojik harekat yürütmek isteniyor. Abdullah Ağar, "Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bir terör örgütü olduğunu herkes biliyor" dedi.

 

AMAÇ BATI'NIN SEMPATİSİ

 

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, sosyal medyada terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın adını anarak, Suriye Afrin'de Mehmetçikle savaşacaklarına dair videolar yayınlayan yabancı teröristlerle ilgili şunları ifade etti.


"Terör örgütü bunları özellikle ön plana çıkartıyor ki.  Batı ülkelerine mesaj veriyorlar. Temel gayreti Batı dünyasının sempatisini kazanmaktır.

 

ŞARK KURNAZI TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI

 

Batı dünyasının aklına sızmaya çalışıyorlar. Kendi terörünü Batı menşeili kimlikler üzerinden meşru hale getirmeye çalışıyorlar, kendisini sempatik göstermeye çalışıyor. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar bir terör örgütü olduğunu herkes biliyor. Şark kurnazı terör örgütünün propaganda çalışmasıdır."

 

TÜRKİYE, YAKALAMASI DURUMUNDA YARGILAMA HAKKI VAR!

 

 

Times'ın haberinde ise terör örgütü PKK/YPG içindeki İngiliz vatandaşlarının "İngiliz hükümetini" zora soktuğu söylemişti.

 

Sputnik'e konuşan Türkiye'nin eski NATO Daimi Temsilcisi, emekli büyükelçi Ümit Pamir ise şunları kaydetti.


"Biz onların kimliklerini tespit edersek, ‘Şu şu insanlar sizin vatandaşlarınız, bunlar ülkenize geri gelirse tekrar buraya gelmelerine mani olun' talebinde bulunabiliriz." 

 

Türkiye'nin bu yabancı teröristleri yakalaması durumunda yargılama hakkına sahip olduğunu belirten Pamir, "Örneğin İngiltere'ye, başka bir ülkeye bu kişiyi iade etme zorunluluğu yok" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: PKK/PYD, örgütünün, Yabancı, Terörist, Şovunun, Nedeni, Belli, Oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı