Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 00:03
 
Örtülü Ödenekten Açık Açık Beslenen Medya Kuruluşları?
Seçim yaklaşırken Türk Medyası çirkin yüzünü birkez daha gösterdi. Yıllardır habercilik etik kurallarından uzak Türk Medya sektörü yine siyasi ideolojilerin elinde silah oldu.
GÜNDEM Haberi
Örtülü Ödenekten Açık Açık Beslenen Medya Kuruluşları?

Seçim öncesi Türk Medyası yine toplumu kin ve nefret söyleminin taşıyıcısı oldu. Toplumu siyasi ve ideolojelere göre ötekileştiren yine kendi siyasi partilerin bu yönde en büyük destekçisi yine kendi takipçisi medya sektörü ve gazetecilik etiğinde uzak gazeteciler.

 

Son günlerde siyasal iktidar kendinden önceki her iktidarın yaptığı gibi devletin kasasından ayrılan örtülü ödeneği halkın faydasına kullanmak yerine toplumu ayrıştıran ve ötekileştiren ve siyasal nefret oluşturan medya kuruluşlarına akıtıyor.

 

Türkiye’nin köklü yayın kuruluşlarından olan ve yazılı basın yapan bir medya kuruluşundan gelen istibaharat doğrultusunda ifade edilen şu cümleler neden havuz medyası, yandaş medya kavramlarının kullanıldığının nedenidir.

 

‘’Köşe yazarımızın yazdığı yazılardan bizde yayıncı kuruluş olarak memnun değiliz. Peki neden bu yazıları hala yayınlıyorsunuz? Malesef üsten gelen emir bu doğrultuda. ’’

 

Bu cümlede geçen üst ifadesi en başından beri anlatmaya çalıştığımız devletin imkanları ile kendi siyasi hayatlarını devam ettirmek isteyenlerdir.

 

‘’PEKİ SOLDA DURUM FARKLI MI?‘’

 

Elbetteki farklı değil, örtülü ödeneği olmayan muhalefet partileri ise devletten aldıkları yüklü miktardaki siyasi yardımlarla genel başkanın, milletvekillerinin ve belediyelerinin siyasi makamları ile elde ettikleri reklam gelirlerini iktidar olamasa da yandaşı olan medya kuruluşlarına ciddi miktarda para yardımı yapmaktadır.

 

Buradan yola çıkarak medya kuruluşlarının tek amacının bilgi vermek olmadığını görüyoruz. Medya kuruluşları birer ticaret merkezidir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Örtülü, Ödenekten, Açık, Açık, Beslenen, Medya, Kuruluşları?,
Yorumlar
Haber Yazılımı