Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 23:45
 
Netflix'ten Türkiye'ye Özel La Casa de Papel Tanıtım Fragmanı/Video Haber
La Casa de Papel Tanıtım Fragmanı.
SANAT Haberi
Netflix'ten Türkiye'ye Özel La Casa de Papel Tanıtım Fragmanı/Video Haber

Bu sıralar ülkemizde oldukça popüler olan, Netflix yapımı İspanyol dizisi La Casa De Papel’in 2. sezonunun yayınlanmasıyla birlikte dizinin Netflix Türkiye tarafından çekilmiş İstanbul temalı fragmanı yayınlandı. Fragman, sosyal medyada oldukça ilgi gördü.

 

La Casa De Papel dizisinin konusu nedir?

 

Öncelikle dizinin konusu klişe gibi gelse de aslında bir hayli çekici.Kendisine 'Profesör' adını veren bir ağabeyimiz var ve yüzyılın soygununu yapma hayaliyle 'kaybeden' tiplerden kendine bir ekip kurar. Bunları eğitir, besler, büyütür. Her birinin adı 'Tokyo', 'Berlin', 'Helsinki', 'Rio', 'Oslo' gibi şehir isimleri olur. Daha sonra düğmeye basılır ve kusursuz soygun planı için başlangıç yapılır. Ve elbette işler çok acayip şekilde ilerler. Dizinin öyle bir sürükleyici yanı var ki temponun hiçbir şekilde düşmemesi fazlasıyla enteresan.

 

Diziyi izlerken sıkılmak gibi bir şansınız yok çünkü kurgu ve senaryo çok başarılı. Standart bir dizi gibi başlayan ve ilerleyen dizi farkını tarzıyla, başarılı diyaloglarıyla ve detaylarıyla ortaya koyuyor. Aslında İspanya'daki Antena 3 kanalı için çekilen dizi bir sezon sürüyor. Kendi ülkesi İspanya'da iki bölüm halinde yayınlanan sezonun 9 bölümlük ilk kısmı Mayıs 2017'de, 6 bölümlük ikinci kısmı ise Ekim 2017'de yayınlanmış. Dizi bitmiş, 'obarey'ler çekilmiş. Ve 2018 başında Netflix tarafından bütün dünyaya servis edilmiş.

 

Ancak Netflix'te ilk sezonun süreleri yeniden düzenlenmiş ve 9 bölümden oluşan sezonun ilk yarısının 70-80'er dakikalık bölümleri 40-50'şer bölümlere düşürülmüş, sürelerde kısaltmaya gidilince bölüm sayısı da haliyle 9'dan 13'e çıkarılmış. Çok karışık geldiğinin farkındayım ancak gerçekten durum karışık. Netflix, daha önce televizyonda yayınlanan dizinin bölümlerine belki daha iyi izlenilebilirlik ya da standartizasyon kapsamında elden geçirmiş; bu onların yayın politikası ancak fena halde kafa karışıklığı yaratılmış durumda. İşte bu dizinin böyle de bir 'konuşulma' macerası, günden güne Meksika dalgası tadında büyüyen bir hayran kitlesi de var. Son dönemde ABD ve İngiltere dışından pek çok dizi farkını ortaya koymuş durumda ve her biri de şimdiden ciddi kitleler yaratmayı başardı.

 

Kısaca özetlenecek şekilde; evet, 7-8 kişinin darphane soygunu girişimi anlatılıyor. Ama öyle sıradan bir girişim değil. Profesör lakaplı birinin yıllar boyunca hayalini kurduğu, neredeyse hayatının yarısı boyunca planını yaptığı, sonunda bunu gerçekleştirmek için bir ekip kurduğu bir soygundan bahsediyoruz.İlk bölümden itibaren bir planlama, bir aksiyon ile başlayan dizi, sonuna kadar bu şekilde, heyecanı hiç düşürmeden gidiyor. Ne gereksiz uzamış sahneler var ne de hevesinizi kursağınızda bırakan anlar. Her şey çok özenli kurgulanmış ve bölüm bittiğinde hemen bir sonraki bölüme başlamak için sabırsızlanıyorsunuz.

 

 

HABERİN VİDEOSUNU AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ. . .

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Netflix'ten, Türkiye'ye, Özel, La, Casa, de, Papel, Tanıtım, Fragmanı/Video, Haber,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı