Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 07:35
 
MÜTTEFİKİMİZ(!) YİNE HADDİNİ AŞTI
ABD Dış İlişkiler Konseyi Başkanı Haass, Trump Yönetimi'nin YPG’ye ağır silah verme kararının ardından, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyaretini iptal ederse bu büyük bir kayıp olmaz" dedi.
GÜNDEM Haberi
MÜTTEFİKİMİZ(!) YİNE HADDİNİ AŞTI

ABD Dış İlişkiler Konseyi Başkanı  Haass, Trump Yönetimi'nin YPG’ye ağır silah verme kararının ardından, "Cumhurbaşkanı  Erdoğan ABD ziyaretini iptal ederse bu büyük bir kayıp olmaz" dedi.


ABD Yönetimi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stratejik ortağımız ve müttefikimiz ABD ziyareti öncesi YPG 'nin de içinde bulunduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne ağır silah verilmesi yönündeki kararının ardından Recep Tayyip Erdoğan'ın tepki amacıyla ziyaretini iptal edebileceği söz konusu olmuştu. ABD’den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

ABD Dış İlişkiler Konseyi Başkanı Richard Haass, ziyaretin iptali ihtimali üzerine “Büyük kayıp olmaz” değerlendirmesi yaptı.
Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yapan Richard Haass, “Trump Yönetimi’nin Suriyeli Kürtleri silahlandırdığını görmek güzel. (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan) ziyaretini iptal ederse, otoriter yönetimi ve Suriye’deki yararsız rolü göz önüne alındığında büyük bir kayıp olmaz” ifadelerini kullandı. 


BU İLK DEĞİL 


Geçtiğimiz Şubat ayında dönemin ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin askeri kanadı YPG’yi terörist olarak görmediklerini ve desteklemeyi sürdüreceklerini açıklamıştı. Bu sözler üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “PYD yüzünden ABD ile küsecek değiliz” açıklanmasında bulunmuştu.

 

#5n1ktvhaber   #erdoğan  #cumhurbaşkanı  #abd  #müttefik  #ypg  #pyd #  #5n1ktv  #bencemeraketmelisin

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜTTEFİKİMİZ(!), YİNE, HADDİNİ, AŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı