Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 16:35
 
Muharrem İnce ve Ekrem İmamoğlu Flaş Açıklamalar!
Ekrem İmamoğlu Muharrem İnce ile birlikte açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Muharrem İnce ve Ekrem İmamoğlu Flaş Açıklamalar!

Seçimlerin YSK tarafından iptal edilmesinin ve yeniden seçim sürecine girilmesinin ardından saha çalışmalarına tekrar başlayan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazı çıkışında izleyecekleri yolla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cuma Namazı çıkışı Muharrem İnce'yle birlikte açıklamalarda bulundu. 

 

Ekrem İmamoğlu, "Ben vali beye de dün çağrı yaptım. Test etmesini tavsiye ederim. Kendileri emanetçi olarak duruyorlar. Kendilerinin kaldırdıklarını söylemişlerdi. Benim kararım değildi. Oradaki bürokraside hak etmeden orada duran, bir kişiye ya da bir partiye hizmeti kendilerine görev bilmiş insanların orada olduğu doğrudur.

 

Benim kişiye göre stratejim yok, kürt vatandaşım benim kardeşim, AKP’ye oy vermiş olan vatandaşım benim kardeşim. Benim stratejim 16 milyon insan."

 

Partimiz bir kampanya başlattı, ilgi olduğunu görüyorum. Verdiğimiz bir seferberlik aslında. Partimiz süreci takip ediyor. Destek veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum.

 

SEÇİM STRATEJİSİNİ BÖYLE ANLATTI

 

İşimiz kolay, bizim rakibimizle işimiz yok. Bizim muhatabımız 16 milyon insanımız. Kucaklaşacağız, buluşacağız, güler yüzle, hoş sohbetle, iyi bir yönetimin İstanbul’a layık olduğunu bütün insanlara htireceğiz. İnsan, siyasi parti ayırt etmeksizin herkesin oyuna talip olan anlayışımızla devam edeceğiz. Benim iftar sofralarım 10 yıldır halkımızın evidir.

 

Muharrem İnce’nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar ise şu şekilde:

 

YSK seçimi iptal etmedi, kendini iptal etti. Ampulün üstüne, ortasına bastı falan bunların hepsi boş tartışmalar. Bu seçimde şaibe yoktur. Şaibe YSK’dedir.

 

Meseleyi CHP meselesi olarak görmeyen 82 milyon kişinin buna destek olacağını görüyorum. Mutlu bir Türkiye, kardeşçe yaşadığı Türkiye’yi kurabilmemiz için 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Muharrem, İnce, ve, Ekrem, İmamoğlu, Flaş, Açıklamalar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı