Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 12:58
 
Manchester Teröristinin Cesedi Konser Alanında Bulundu
Olayın terör saldırısı olduğu bildirilirken patlamanın insanların konser salonundan ayrıldığı sırada gerçekleştiği öğrenildi.
DÜNYA Haberi
Manchester  Teröristinin Cesedi Konser Alanında Bulundu

Korkunç saldırıda 22 kişinin hayatını kaybettiği, 59 kişinin yaralandığı duyuruldu. Olayın terör saldırısı olduğu bildirilirken patlamanın insanların konser salonundan ayrıldığı sırada gerçekleştiği öğrenildi. İngiltere polisi saldırının erkek ve bir kişi tarafından yapıldığını açıklarken teröristin saldırı sırasında öldüğünü bildirdi. İngiliz polisi, saldırganın tek başına mı yoksa bir örgüte bağlı olarak mı hareket ettiğinin araştırıldığını açıkladı. Saldırıda ölenlerin büyük bir bölümünün çocuk olduğu iddia ediliyor.

 

 "ÇİVİ BOMBAMASI" KULLANILDI

 

İngiliz polisi, konser salonundaki saldırının tek kişi tarafından düzenlenildiğine inandıklarını açıkladı. Açıklamada, "Önceliğimiz, saldırganın tek başına mı yoksa bir örgütün parçası olarak mı hareket ettiğini anlamak. Saldırganın konser salonunda öldüğünü doğrulayabilirim. Saldırganın, bu katliama yol açan güçlendirilmiş patlayıcı cihaz taşıdığını teyit edebilirim" ifadesi yer aldı

Kaynak: Editör: Cengizhan KARA
Etiketler: Manchester, , Teröristinin, Cesedi, Konser, Alanında, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı