Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 18:54
 
LinkedIn Tüyoları
Uzmanlık ve Yetenek Onaylamalarını Artırmanın Yolları
YAŞAM Haberi
LinkedIn Tüyoları

Linkedln profilinin en güçlü öğeleri yetenek ve uzmanlıklar bölümüdür. Her ne kadar deneyimlerinizi, projelerinizi, eğitim geçmişinizi detaylı olarak doldursanız da diğer profesyonel kişilerin ve özellikle de işverenlerin kullanıcı profillerinde en dikkat ettiği noktalardan biri uzmanlık ve yetenekler oluyor.

 

 Bol keseden dağıtılan ve çoğu zamanda sizi tam da anlatmayan uzmanlık ve yetenekler yerine sizi diğer profesyoneller gibi daha iyi ve doğru anlatacak yeteneklerinizi LinkedIn profilinize dahil etmek bu anlamda daha çok önem taşımaktadır.

 

LinkedIn yeteneklerini sadece birinci derece çevrenizden kullanıcıların onaylayabileceğini düşünürsek burada ilk sırada ağınızı doğru bağlantılarla oluşturmanın önemi yatıyor. Diğer bir deyişle her gelen talebi kabul etmemek en basit yol olarak öne çıkarken kaliteli yetenek onaylamaları artırmanın diğer önemli yollarını bakalım.

 

Yetenek ve Uzmanlıklar bölümünü profilinizin üst kısımlarına taşıyın

 

LinkedIn profil tasarımının en güzel kısımlarından biri bölümleri sayfa içinde sürükleyip istediğiniz kısma bırakabilmeniz. Eğer daha fazla yetenek onaylaması almak ya da yeteneklerinizin profiliniz içinde daha görünür olmasını istiyorsanız Yetenek ve Uzmanlıklar bölümünü bir bütün olarak profilinizin en üst kısmına taşıyabilirsiniz. Ayrıca böylelikle profilinizi ziyaret edenler sayfanızdan ayrılmadan önce yetenek onaylaması yapma ihtiyacı duyacaktır. Bunun tersine aşağılarda kalan yetenek ve uzmanlıklarınız gözden kaçacak ve çoğu kişi bu bölüme kadar inmeden sayfanızı terkedebilir.

 

 

Kabul etmeme hakkınızı kullanın

 

Bağlantılarınız ağa giriş yaptığında yetenek onaylaması vermeleri için uyarma özelliğine sahip olan LinkedIn, böylelikle kullanıcıların birbirine sürekli yetenek tanımlaması yapması için teşvik ediyor.  bu bazen çığırdan çıkıyor ve bazen çevrenizdeki kullanıcılar  profilinizi gereksiz yeteneklerle donatabiliyor. Bu nedenle profilinize olumludan çok olumsuz etki yapacak yetenekleri reddetme hakkınızı kullanabilmekte  özgürsünüz.

 

 

Bağlantılarınızdan yetenek onaylaması talep edin

 

Yeterince yetenek onaylaması alamıyor musunuz? Bağlantılarınızdan istemekten çekinmeyin ve LinkedIn’den bu bağlantılarınıza kısa mesaj göndererek  iletin. Bu şekilde daha kaliteli yetenek onaylamalarına kavuşabileceğiniz gibi gereksiz yetenekleri de profilinize eklemek zorunluluğundan kurtulmuş olursunuz.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Cengizhan KARA
Etiketler: LinkedIn, Tüyoları,
Yorumlar
Haber Yazılımı