Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 20:15
 
Kürt Bölgelerine Sızmanıza İzin Vermeyeceğiz!
İran'dan sert açıklama geldi.
DÜNYA Haberi
Kürt Bölgelerine Sızmanıza İzin Vermeyeceğiz!

Ortadoğu'nun en önemli sorunlarından biri Amerika'dır diyen İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, “İran, Irak ve Suriye kesintisiz iş birliği ile Amerika'nın Kürt bölgelerine sızmasına izin vermeyecektir” dedi.

 

İran İslam Cumhuriyeti dini lideri Ayetullah Hamaney’in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ile görüşmesinden sonra ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın Ortadoğu ziyaretine ilişkin açıklamalar yaptı.

 

Haber Ajansı Ahlul Bayt'ın  haberine göre Velayeti, Ortadoğu’nun en önemli sorununun ABD olduğunu söyleyerek, ‘’ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın bölge ziyareti ABD’nin, bölgedeki İslami ülkelere karşı askeri ve siyasi komplolarının yenilgiye uğramasından dolayı gerçekleşti” diye konuştu.

 

İran'ın Amerika'nın Ortadoğu’daki  askeri,siyasi, ve güvenlik konusundaki hareketlerini takip ettiğini ifade eden Ali Velayeti, “İran, Irak ve Suriye kesintisiz iş birliği ile ABD’nin, Kürt bölgelerine sızmasına izin vermeyecektir” dedi.

 

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi de Irak’ın potansiyellerini altını çizerek ‘’Milletler kendi ülkeleri içindeki potansiyele odaklanırsa hiçbir düşman o milletin karşısında duramaz”diye  ifade etti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kürt, Bölgelerine, Sızmanıza, İzin, Vermeyeceğiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı