Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 19:34
 
Kürk Mantolu Madonna Beyaz Perdeye Aktarılması.
Kürk Mantolu Madonna uyarlaması bu yıl çekiliyor ve yönetmenliği için konuşulan isim ise Fatih Akın!
SANAT Haberi
Kürk Mantolu Madonna Beyaz Perdeye Aktarılması.

Sinema yapım haklarını alıp, Ay Yapım'ın üstlendiği ve gündemde olan  Sabahattin Ali'nin çok satan kitabı Kürk Mantolu Madonna'nın sinema uyarlaması bu sene içerisinde çekilecek.

Ay Yapım'ın bir süre önce haklarını satın aldığı, ana karakteri Raif Efendi'nin aşık olduğu Maria Puder'i canlandıracak oyuncu adayları arasında Beren Saati, Martin Cotillard gibi ünlülerin yer almasıyla gündemde kalan Kürk Mantolu Madonna'nın bu sene içerisinde nihayet çekilmesi planlanıyor.

 

Geçen sene içerisinde filmin yapımcılığı için Harvey Weinstein ile anlaşılmış bahçeşehir escort Weinstein'ın ortaya çıkan taciz ve cinsel istismar suçlarından sonra proje sürüncemede kalmıştı. Ay Yapım'ın patronu Kerem Çatay'ın WordScreen'e  verdiği röportaja göre ise :filmin çekimlerine bu yıl içerisinde başlanıyor. Prodüksiyon sürecinin Almanya'da gerçekleşeceğini belirten Çatay, filmin iki dilde çekileceğini de belirtti.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu ise, Çatay'ın röportajına değinerek filmi Almanya'da çekecek ismin Fatih Akın olacağını köşesinde yazdı.. Yazıda Akın'ın ünlü kitabın uzun süredir peşinde olduğundan ve Ay Yapım'ın son olarak Akın'da karar kıldığından bahsediliyor.

 

Fatih Akın son olarak 'in başrolünde yer aldığı Paramparça (Aus dem Nichts)  filmini yönetmiş, film Altın Küre Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülüne layık görülmüştü. Fatih Akın'ın yeni projesi olabileceği söylenen Kürk Mantolu Madonna'nın çekimlerinin yaz sonunda başlaması planlanıyor.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kürk, Mantolu, Madonna, Beyaz, Perdeye, Aktarılması.,
Yorumlar
Haber Yazılımı