Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 17:49
 
Karamollaoğlu: Yarın Çok Geç Olabilir!
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabından İstanbul ile ilgili paylaşımda bulundu.
SİYASET Haberi
Karamollaoğlu: Yarın Çok Geç Olabilir!

 

Karamollaoğlu "Dünyanın en güzel ve kadim şehirlerinden birisi nasıl yaşanılamaz hale getirilir, dokusu nasıl zedelenir hepsini bize göstermiş oldular."


Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanı: “İstanbul’a hepimiz ihanet ettik.” Dedi

 

Son beş yıldır Türkiye; “kandırıldık, aldatıldık, yanılmışız” siyaseti ile yönetiliyordu. Şimdi buna “ihanet ettik” siyaseti eklendi.

 

İşin garip tarafı yanlış yaparken de alkışlanıyorlar, “yanlış yaptık, ihanet ettik, kandırıldık” dediklerinde de alkışlanıyorlar.


Evet, Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul konusunda son derece haklı, ortada bu şehre karşı yapılmış büyük bir haksızlık var. Dünyanın en güzel ve kadim şehirlerinden birisi nasıl yaşanılamaz hale getirilir, dokusu nasıl zedelenir hepsini bize göstermiş oldular.


Esas üzücü olan ise bu yanlışlıkların hala devam ediyor olması.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Topbaş’ın istifa kararına sebep olan dört imar değişikliği bunun en somut delilidir. İstanbul nüfusunu artıracak, trafik keşmekeşini zirveye çıkaracak yeni imar alanlarının açılması yine en somut delil olarak ortadadır. 


Bugün İstanbul’da AVM sayısı 120, Londra'da 42, Berlin'de 44, Roma'da 43, Paris'te 15... Endişemiz, bugün İstanbul’a yapılan “ihaneti” yeni fark edenler yarın Türkiye’ye yaptıkları yanlışlıkları fark ettiklerinde çok geç olabilir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Karamollaoğlu:, Yarın, Çok, Geç, Olabilir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı