Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 00:32
 
Karamollaoğlu'ndan Katar uyarısı!
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden Katar kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Karamollaoğlu'ndan Katar uyarısı!

  Karamollaoğlu, "Süreç sadece Suud'a, Katar'a ya da körfez ülkelerine değil bütün coğrafyaya zarar verir" dedi.

 

Karamollaoğlu, yaptığı açıklamada, “Sadece Türkiye´miz değil İslam dünyası da hoşgörü, huzur ve sükunetin ayı Ramazan´da tam tersine öfke, çatışma ve kavganın kurbanı oluyor. Buna şimdi bir de Katar krizi eklendi. Biz öncelikle her zaman olduğu gibi sağduyu çağrımızı yineliyoruz. İslam dünyasının derdinin bini aştığı bir dönemde bu süreç sadece Suud´a, Katar´a ya da Körfez ülkelerine değil bütün coğrafyaya zarar verir. Katar’la birlikte oluşturmak istenen süreç telafisi imkansız sonuçlar doğurur. Neymiş efendim, gerekçe Katar teröre destek veriyormuş da, şuymuş da buymuş da… Bunları boşverin.

 

Bu işin bir tane gerçeği, bir tek gerekçesi var, o da İslam dünyası üzerinde çok tehlikeli ve çok sinsi bir oyun oynanıyor. Ortadoğu mezhep farklılıkları üzerinden tahrik edilerek bir ‘Şii-Sünni’ savaşının içine çekilmeye çalışılıyor. Bu oyuna düşmemeliyiz. Bölgemizde yaşanacak bir mezhep çatışması İslam dünyasının ortaçağı olur. Bu süreçte atılacak yanlış bir adım Müslümanların değil Siyonizmin emellerine hizmet eder” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Karamollaoğlu'ndan, Katar, uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı