Haber Detayı
14 Ekim 2017 - Cumartesi 18:54
 
İşte NATO kriterlerini 6'ya katlayan yerli silahımız
Polimer Gövdeli MC 28 SA
GÜNDEM Haberi
İşte NATO kriterlerini 6'ya katlayan yerli silahımız

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tabanca ihalesini kazanan GİRSAN Makina ve Hafif Silah Sanayi şirketi, polimer gövdeli MC 28 SA türü 35 bin tabancanın üretimine başlanacağı açıkladı.GİRSAN Makine ve Hafif Silah Sanayi şirketinin fabrika Müdürü Yusuf Nesil, MC 28 SA model tabancanın tamamen Giresunlu mühendislerin ellerinden çıktığını söyledi. Nesil, 15 bin olarak belirlenen atış testini aşarak 60 bin atış yapan tabancayla girdikleri ihaleyi kazandıklarını söyledi.

 

Bu modeli Türkiye'de ve özellikle dünya pazarında kolluk kuvvetleri için ürettiklerini belirten Nesil, "Model üzerinde bulunan bütün taktik ve teknik özellikler tüm kesimlerin istediği yöndedir. En önemli özelliği emniyet mandalının opsiyonel olmasıdır. Silah, modern bir tabancada olması gereken bütün emniyet sistemlerini içeriyor" dedi.

Fabrika Müdürü Nesil, şöyle konuştu:"MC 28 SA polimer gövdeli 35 bin adet tabancayı Emniyet Genel Müdürlüğümüze teslim edecek olmaktan dolayı gururluyuz. GİRSAN Silah Sanayi büyük bir silah ailesidir. Tasarımlarımızın devamı gelecek. Birçok farklı kullanıcının istekleri doğrultusunda farklı versiyonlar üzerinde de çalışıyoruz."Yusuf Nesil, 1994 yılından bu yana Girsan Silah Sanayi adı altında faaliyete devam eden fabrikanın tamamen yerli imkanlarla üretimi ile yaklaşık 40 ülkeye ihracat yaptıklarını ekledi.

 

VİDEOSUNU AŞAĞIDAKİ LİNKTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İşte, NATO, kriterlerini, 6'ya, katlayan, yerli, silahımız,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı