Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 00:13
 
İsrail’den Referandum Açıklaması
İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki referandumuna ilişkin, açıklamada bulundu.
SİYASET Haberi
İsrail’den Referandum Açıklaması

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki referandumuna ilişkin, "Bizim referandumla bir ilgimiz yok, biz bunu halka bırakıyoruz, halkın kararıdır. İsrail bu konuda söyleyeceğini söyledi" dedi.

 

İsrail Ankara Büyükelçiliği'nde Sukkot Bayramı münasebetiyle bir resepsiyon düzenlendi. Büyükelçi Eitan Naeh ve eşi Cheryl Naeh'in ev sahipliğinde, büyükelçilik konutunda verilen resepsiyona İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ve eşleri yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

"BİZİM İLGİMİZ YOK"

 

Resepsiyonda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Büyükelçi Naeh, IKBY referandumunda İsrail'in desteği ve Kerkük'te İsrail bayrakları açılması yönündeki iddialara ilişkin, "Referandum kapsamında; bizim bununla bir ilgimiz yok, biz bunu halka bırakıyoruz, halkın kararıdır. İsrail bu konuda söyleyeceğini söyledi" dedi.

 

"İLİŞKİLER NORMALLEŞİYOR"

 

Büyükelçi Naeh, Türk İsrail ilişkilerini nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya ise, "Aşağı yukarı 10 ay gibi bir süredir buradayım. buraya çok net bir amaç için geldim. İki ülke arasındaki ilişkileri her anlamda çoğaltmak ve güçlendirmek için buradayım ama bunlar bir gecede olacak bir şey değil, adım adım olacaktır. Burada hali hazırda bir büyükelçinin var olması bile ilişkilerin normalleştiğinin bir göstergesidir" şeklinde cevap verdi.

 

Naeh, Türkiye-Amerika arasındaki vize krizine ilişkin ise, "İki ülkenin kendi aralarında çözecekleri, görüşecekleri bir konudur" ifadesinde bulundu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İsrail’den, Referandum, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı