Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 14:26
 
İngiltere Kıbrıs'a 121 Uçakla Çıkarma Yapacak! Doğu Akdeniz Isınıyor!
İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait 6 adet F-35 tipi savaş uçağı önceki gün ilk kez Norfolk'taki Marham Üssü'nden havalanarak Güney Kıbrıs'taki Ağrotur üssüne indi. İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait 121 adet F-35B tipi savaş uçağının, Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki Ağrotur Üssü'ne geleceği açıklanmıştı.
DÜNYA Haberi
 İngiltere Kıbrıs'a 121 Uçakla Çıkarma Yapacak! Doğu Akdeniz Isınıyor!

Doğu Akdeniz'de yaşanan enerji gerilimi devam ediyor. Rum Fileleftheros gazetesinin, Marham Üssü'nden yapılan yazılı bir açıklama yer aldı. 

 

Rum Fileleftheros Gazetesi, İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait 6 adet F-35 savaş uçağının, Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilecek geniş kapsamlı "Lighting Dawn" kod isimli tatbikatına katılacaklarını ve bu tatbikatın bu uçakların ilk defa katılacağı deniz aşırı tatbikat olduğunu yazdı.

 

 EĞİTİM ALACAKLAR

 

DHA'da yer alan haberde, F-35´lerin bu tatbikatla birlikte, "Hiç bilmedikleri bu çevrede eğitim ve tatbikat yapabilecekleri; bu tipteki uçakların yeni bir yere nakli, bakım,teçhizat ve  teknik destek, personelinin tamamının idare dahil çok geniş kapsamlı olanak yakalanacağına" vurgulandı.121 UÇAK OLACAK

 

Kıbrıs'taki İngiltere'nini üsleri bugüne kadar Ortadoğu'ya ve DEAŞ'a   yönelik operasyonlarda  kullanıldı. İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait 121 adet F-35B tipi savaş uçağı, sonbaharda Kıbrıs Rum Kesimi Ağrotur Üssü'ne geleceği ifade edilmişti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: , İngiltere, Kıbrıs'a, 121, Uçakla, Çıkarma, Yapacak!, Doğu, Akdeniz, Isınıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı