Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 03:47
 
Hamas'ın Yeni Vizyon Belgesi Çok Önemli Düşünceler İçeriyor
Gazze'de düzenlenen panelde konuşan akademisyenler ve siyasetçiler, Hamas'ın yeni vizyonunun Filistin davasının tasfiye edilmek istendiği bu süreçte gerçekçi çözümler sunduğunu ifade etti.
DÜNYA Haberi
Hamas'ın Yeni Vizyon Belgesi Çok Önemli Düşünceler İçeriyor

Ru'ye Araştırma Merkezi'nin “Hamas Belgesindeki Siyasi Gerçeklik” başlığıyla düzenlediği panele katılan uzmanlar, hareketin bu belgeyle dünya kamuoyunu Filistin davası lehine kazanmak istediğini belirtirken, bazıları belgenin zamanlaması ve bazı maddeleri konusunda farklı düşündüklerini ifade ettiler.

 

Hamas liderlerinden Ahmed Yusuf, Hamas'ın kendisini Filistin Kurtuluş Örgütü'ne alternatif olarak sunmadığını belirterek, onun alternatifinin Hamas değil, Filistin halkı olduğunu söyledi.

İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş yaptığı değerlendirmede, Hamas'ın bu belgeyle dünya kamuoyunun dikkatini Filistin davasına çekmek istediğini hatırlattı. Mahmud Abbas'tan iç bölünmeyi sonlandırmak için Hamas ile masaya oturmasını ve Filistinlileri birleştirmesini isteyen

El-Bataş, Hamas ile oturup iç bölünmeyi sonlandırmanın Trump ve Netanyahu ile görüşmekten daha önemli olduğunu ifade etti.

 

Halk Cephesi Merkez Komite üyesi Hüseyin Mansur ise Hamas'ın yeni belgesine övgülerde bulunarak, bunları hayata geçirmek gerektiğini vurguladı.

Mansur konuşmasında “Hamas'ın yeni belgesi çok önemli düşünceler içeriyor. Herkesin bizi felakete sürükleyen iç bölünmeyi sonlandırması gerekir. Önemli olan dışarıdakileri memnun etmek değildir” dedi.

Kaynak: Editör: Cengizhan KARA
Etiketler: Hamas'ın, Yeni, Vizyon, Belgesi, Çok, Önemli, Düşünceler, İçeriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı