Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 19:01
 
Game Of Thrones Dizisinde 2.3 Milyarlık Hata!
Fenomen dizi Game Of Thrones 2.3 Milyarlık hata.
SANAT Haberi
Game Of Thrones Dizisinde 2.3 Milyarlık Hata!

2.3 MİLYAR DOLARLIK 'HATA'

 

Fenomen dizi Game Of Thrones 8 Sezonun bir bölümde sahnede starbucks kahve bardağı unutuldu ve gündeme oturtu. Dizinin yayımcısı HBO kanalı, bardağın ‘yanlışlıkla’ sahnede görüldüğünü kabul etmişti.

 

Ancak HBO bu iddiaları yalanlasa da olay Starbucks’a yaradı. Medya takip platformu Critical Mention'ın verilerine göre yapılan bu hata Starbucks için 2.3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yapılmasına yol açtı.

 

Bu rakam, reklamcılık tarihinde ulaşılan en yüksek değerler arasına girdi.

 

Dizinin final sezonunun, Türkiye saatleriyle Pazartesi sabaha karşı yayınlanan dördüncü bölümünde Arya Stark’ın zaferini kutlamak üzere bir araya gelen ve kadeh kaldıran kahramanların masasında kahve zinciri Starbucks’ın bardağı vardı. 

 

Daenerys Targaryen’in önünde duran Starbucks bardağı pek çok çekimde görülüyordu.

 

Starbucks, 'Dragon Drink' (Ejderha İçeceği) adını verdiği ürününü hatırlatarak, "Daenerys'in ejderha içeceği sipariş etmemesine şaşırdık" diye şaka yapmıştı.

 

Sahnede görünen bardağın dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks'a değil ‘Paper Cup’ isimli küçük bir kafeye ait olduğu iddia edildi.

 

Dizinin bazı sahnelerinin çekildiği sete çok yakın olan kafenin sahibi, Emilia Clarke'ın kafeyi sık sık ziyaret ettiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Game, Of, Thrones, Dizisinde, 2.3, Milyarlık, Hata!,
Yorumlar
Haber Yazılımı