Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 16:05
 
Ezan Sesi Korkunç Camileri Azaltalım!
Suudi Arabistan ilginç günler geçirmeye devam ediyor.
DÜNYA Haberi
Ezan Sesi Korkunç Camileri Azaltalım!

Suudi Arabistan'da bir televizyon kanalında açıklama yapan gazeteci Muhammed El Suheymi ülkede ezan seslerinin kısılmasını ve bunun yanında cami sayısının azaltılması gerektiğini canlı yayında söyledi.

 

Suudi Arabistan ilginç günler geçirmeye sürdürüyor. Ilımlı İslam adı altında pek çok atılımın altına imza atılırken, bu durum beraberinde tuhaf talepleri de getirdi.

 

EZAN SESİ KORKUNÇ

 

Suudi Arabistan televizyonu MBC değerlendirmeler yapan Suudi gazeteci Muhammed El Suheymi,  değerlendirmesinde ard arda inanılmaz potlar kırdı. Adeta içlerindeki sapkınlığı dışa vuran Suudi gazeteci, önce ülkedeki ezanların sesi kısılsın, mikrofon ile ezan okunmaması konusunda fetva ile yasak çıkartılsın diyen Suudi gazeteci, ezan sesinin korkunç olduğunu söyledi.

 

CAMİ SAYISI AZALTILSIN

 

Muhammed El Suheymi'nin skandal sözleri bununla da sınırlı kalmadı. Canlı yayında Hz. Muhammed'in cami konusundaki görüşlerini ileri sürerek ülkede çok sayıda cami olduğunu ve bu camilerin bir kısmının yıkılması, azaltılması yönünde çağrı yaptı.

 

Cami ve ezan konuusunda Suudi gazetecinin çağrısına ilişkin resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmedi. Ortaya atılan bu fikirler Suudilerin ılımlı İslam konusunu ne denli saptırdıklarını ortaya koydu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ezan, Sesi, Korkunç, Camileri, Azaltalım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı