Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 16:02
 
Diyarbakır'da Erkek Temizlik İşçisine Tecavüz Dehşeti!
DİYARBAKIR’ın Ergani İlçe Devlet Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan, epilepsi hastası D.S.’yi (33) dövülerek cinsel istismarda bulunuldu. Olay üzerine 18’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
YAŞAM Haberi
Diyarbakır'da Erkek Temizlik İşçisine Tecavüz Dehşeti!

DİYARBAKIR’ın Ergani İlçe Devlet Hastanesi’nde temizlik işçisi, epilepsi hastası D.S.’yi (33) döverek, birden fazla kez cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla önce günlerde tutuklanan temizlik personel şefi ile hastane temizlikçisi hakkında, ’kendini savunamayacak kişiye karşı cinsel saldırı’ suçundan 18’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

 BAĞIRINCA AĞZIMI POŞETLE BAĞLADI

 

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan D.S şüpheli E.K.’nin temizlik personel şefi olduğunu söyleyerek "Hastanede onun emrinde çalışıyorum. Bana sürekli kötü davranıyor. Bir kez beni hastane çatısına götürüp ağzıma vurarak, dişimi kırdı. E.K. bir ay önce de beni hastanenin yangın merdivenine götürdü. Boğazımı sıkıp, tokat attı. Aynı gün yangın merdiveninde bana tecavüz etti. Ağzımı poşetle bağladı ve sesimin çıkmasına engel oldu. Diğer şüpheli B.E. ise soyunma odasında bana tecavüz etti. Bir kez evini gösterme bahanesiyle evine götürüp tecavüz etti" ifadesini kullandı.

 

SÜREKLİ KÖTÜ DAVRANIYORDU

 

 

Mağdurla aynı hastanede temizlik işçisi olarak çalışan kardeşi S.S. ise temizlik şefinin kendisine ve kardeşine sürekli kötü muamele yaptığını  belirterek, "Birkaç kez kardeşimin boğazını sıkıp tartakladığına şahit oldum. Hatta defalarca kardeşimi gördüğü yerde sarkıntılık ettiğini gördüm. Diğer şüpheli B.E. de kardeşime sürekli bağırıp, çağırıyordu. Olayın olduğu akşam iki şüphelinin kendi arasında telefonda konuştuğunu duydum. B.E., sonraki gün hastaneye gelerek bütün temizlik personelini topladı ve kimsenin olayla ilgili konuşmaması konusunda tehdit etti" dedi.

 

İŞİNİ YAPMADIĞI İÇİN BAĞIRDIM

 

Şüpheli temizlik personel şefi E.K. soruşturma kapsamında alınan ifadesinde, mağdurun cinsel sorunları olduğunu belirterek, "Mağdur, hastane personelinin hepsine, özellikle erkekleri gördüğü zaman tekliflerde bulunuyordu. Bu durumu hastane güvenlik şefi ve koordinatör hemşireye anlattım. Ancak işlem yapılmadı. Temizlemesi gereken yerleri temizlemediği kendisini zemin kata götürüp işini düzgün yapması konusunda bağırdım ancak cinsel saldırıda bulunmadım" diye konuştu.

 

Şüpheli B.E. ise Ergani Devlet Hastanesi giyinme odasındaki tecavüz iddiasını kabul etmediği belirterek, "Mağdur ile boş arazide ilişkiye girdim. Bunun dışında herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadık" dedi.

 

BÜTÜN HASTANE MAĞDURUN DÖVDÜĞÜNÜ  GÖRMÜŞ

 

Temizlik şefinin mağdura ilişkin iddiaları üzerine savcılık hastane personelinin tanık olarak ifadesini aldı. İfadesi alınan hastane personelleri mağdur D.S.’nin edep ve ahlak yönünden olumsuz bir davranışının olmadığını, karşı cinse ilgi duyup duymadığı hakkında herhangi bir duyum almadıklarını, görmediklerini, saf ve temiz biri olduğunu söyledi. Hastane personeli ayrıca, şüpheli temizlik şefi E.K.’nin hastaneye gelen kadınlara çok ilgi duyduğu için hastaneden uzaklaştırma cezası aldığını, daha önce de hastanede bir kadın ile basıldığını ve Ramazan ayı içerisinde bodrum katında mağdur D.S.’nin boğazını sıktığını ve duvara vurduğunu gördüklerini söyledi. Hastanenin sorumlu hemşiresi L.B.K. ise tanık olarak alınan ifadesinde, sanığın iddia ettiği gibi mağdurun hastane personelinin cinsel organını tutup ilişki teklifinde bulunması iddialarını duymadığını ifade etti.

 

BOYNUNU VE KOLUNU ISIRMIŞ

 

 

Soruşturma kapsamında Dicle Üniversitesi’ne sevk edilen mağdur D.S.’nin vücudunun değişik yerinde yaralamalar tespit edildi. Mağdurun ifadesine göre bu yaralanmaların şüpheli E.K.’nin boynunu ve kollarını ısırması sonucu oluştuğu belirtildi. Ergani ilçe Emniyet Müdürlüğü’nün olayla ilgili yaptığı araştırma sonucunda hazırlanan tutanakta, mağdur D.S.’nin engelli kontenjanından devlet hastanesinde temizlik personeli olarak çalıştığı, zihinsel ve fiziksel engelinin olduğu, bazen unutkanlıklar yaşadığı için evine bile gitmeye zorlandığı, normal zamanlarda kendi halinde olduğu, çevredeki kişiler ile bağlarının güçlü olduğu, kimseye kötülüğünün dokunmadığı, herkesle iyi anlaştığı ve erkeklere karşı cinsel düşkünlüğü olduğu yönünde bir bilgi tespit edilemediği belirtildi.

 

Tutanakta, yapılan  görüşmelerde kişilerin mağdur hakkında olumlu görüşlerinin olduğu da kaydedildi. Tutanakta, hastane temizlik şefi olan şüpheli E.K.’nin ise cinselliğe düşkünlüğünün olduğu, cinsellik yönünden zaafları olduğunun araştırma sonucu tespit edildiği bildirildi.

 

18’ER YIL HAPİS 

 

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından tutuklu şüpheliler E.K. ve B.E. hakkında, ’kendini savunamayacak kişiye karşı cinsel saldırı’ iddiasıyla 18’er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, mağdurun amiri pozisyonunda olan E.K.’nin giyinmek üzere soyunma odasına inen mağduru burada gördüğünü belirten savcı, şüphelinin daha önce de D.S.’yi defalarca elle ve sözle taciz ettiğini kaydetti.

 

Şüphelinin merdivenin altına götürdüğü mağdura cinsel saldırıda bulunduğunu belirten savcı, hastanede D.S. ile aynı pozisyonda görev yapan temizlik görevlisi B.E.’nin ise 21 Haziran günü mağduru dinlenmek için soyunma odasına götürdüğü ve kapıyı kilitleyip cinsel saldırıda bulunduğunu kaydetti. Savcı, B.E.’nin sonraki günlerde de mağduru kendi evine götürerek cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Diyarbakır'da, Erkek, Temizlik, İşçisine, Tecavüz, Dehşeti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı