Haber Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 12:23
 
Dış İşleri Bakanlığı Berat Albayrak'a Teslim Edilecek!
Berat Albayrak'ın Dışişleri Bakanı yapılacağı ve AKP'nin ABD'yle ilişkileri düzeltmek için 'Hayalet' kod adlı birisini görevlendirdiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Dış İşleri Bakanlığı Berat Albayrak'a Teslim Edilecek!

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, 'Dışişleri Bakanlığı'nda değişiklik yapılacağına dair önemli bir iddiayı köşesine taşıdı.Gazeteci Ahmet Takan, Berat Albayrak'ın Dışişleri Bakanı yapılacağı iddia edildiğini belirtirken AKP'nin ABD'yle ilişkileri düzeltmek için 'Hayalet' kod adlı birisini görevlendirdiğini söyledi.

 

Konuya ilişkin yazısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'Dışişleri Bakanı' yapılacağına dair iddiaların olduğunu belirten Takan, bakan değişikliğiyle ABD ile devam eden S-400 ve F-35'ler krizleri konusunda ilişkilerin normalleştirilmek istendiğini belirtti.

 

Albayrak'ın 'Dışişleri Bakanı' olacağı yönündeki iddialara Takan,"Albayrak'ın Dışişleri Bakanlığı'na bazı öncü kadrolarını şimdiden gönderdiği söyleniyor" şeklindeki ifadeleri paylaştı.

 

Konuyla ilgili yazısında dikkat çeken iddiaları gündeme taşıyan Takan, şu ifadelere yer verdi.

"Berat Albayrak, Dışişleri  Bakanlığı koltuğuna oturunca ABD'ye S-400'lerden vazgeçiyoruz mesajı verilecek"

 

HAYALET İŞ BAŞINDA!

 

ABD ile S-400 ve F-35 krizleri üzerinden ciddi krizin devam ettiğini kaydeden Takan, 'Hayalet' kod adlı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın birisinin ABD ile ilişkilerin normalleştirilmesi için diplomasi faaliyeti yürüttüğünü iddia etti.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Dış, İşleri, Bakanlığı, Berat, Albayrak'a, Teslim, Edilecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı