Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 10:39
 
Darbeyi Beyaz Saray'dan Donald Trump ve John Bolton Yönetti!
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: Sağın komplolarından birini bozguna uğrattık. Bir elçilikten diğerine kaçıyorlar. Maduro, "Bir Avrupa gazetesi ABD Donald Trump ve John Bolton'ın gün doğmadan askeri darbenin bütün operasyonlarını organize ettiğini yazdı. Girişilen darbe teşebbüsü bizzat Beyaz Saray'dan, John Bolton tarafından yönetildi" ifadelerini kullandı.
DÜNYA Haberi
Darbeyi Beyaz Saray'dan Donald Trump ve John Bolton Yönetti!

Muhalif lider Juan Guaido'yu taraftarı askerlerin başlattığı darbe girişiminin bastırılmasının ardından konuşalan Maduro, "Bir Avrupa gazetesi ABD Donald Trump ve John Bolton'ın gün doğmadan  askeri darbenin bütün operasyonlarını organize ettiğini yazdı. Girişilen darbe teşebbüsü bizzat Beyaz Saray'dan, John Bolton tarafından yönetildi" ifadelerini kullandı.

 

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, başkent Caracas kent merkezi Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores’in yanındaki Sucre Bulvarı'nda, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında düzenlenen organizasyonda konuştu.

 

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nde bu sene hayli  yüksek katılım olduğunu söyleyen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “İşçi kardeşlerim, 1 Mayıs kahraman işçi sınıfı gününde yeni bir darbe teşebbüsü daha bozguna uğratılmıştır.  1 Mayıs’ta düzenlenen gösteri, ne pahasına olursa olsun Venezuela halkının vatanını ve devrimini koruyacağını gösteriyor. Komutan Chavez’i devirememişlerdi ve bizi de deviremediler ve deviremeyecekler” şeklinde konuştu.

 

KOMPLOYU BOZDUK!

 

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela halkının vatanı için canını feda edebileceğini ifade etti.  “Sağın komplolarından birini bozguna uğrattık. Bir elçilikten diğerine kaçıyorlar. Adalet onları arıyor, er ya da geç, hainliklerinin ve işledikleri suçların bedelini ödemek için hapse girecekler” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Darbeyi, Beyaz, Saray'dan, Donald, Trump, ve, John, Bolton, Yönetti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı