Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 19:44
 
CİO, Cihangir Ceyhan Yeni Başlayan Sezonda ÇUKUR Dizisinde Mi Oynayacak?
Yeni sezonda ''Çukur'' dizisinde yer alacağı konuşulan Cihangir Ceyhan Namı diyar Cio.
KÜLTÜR Haberi
CİO, Cihangir Ceyhan Yeni Başlayan Sezonda ÇUKUR Dizisinde Mi Oynayacak?

Yeni başlayan sezonda ''Çukur'' dizisinde yer alacak olan . ''Sıfır Bir'' dizisinin ''Cio''su, Cihangir Ceyhan 1989 yılının Ekim ayında Adana'da dünyaya geldi. Aslen anne tarafından Diyarbakırlı, baba tarafından ise Elazığlı olan Ceyhan, ailenin en küçük çocuğudur.

 

CİHANGİR CEYHAN

 

Açıköğretim Fakültesi İşletme okuyan Cihangir Ceyhan, yaklaşık 4 yıl İstanbul'da kamera önü oyunculuk eğitimini bitirdi. Oynculuk eğitimin ardından doğup büyüdüğü Adana'ya tekrar yerleşti ve halen Adana'da yaşamına devam ediyor.

 

SIFIR BİR DİZİSİNİNİ ÜNLENMESİYLE HAYALLERİNE KAVUŞTU

 

Genç oyuncu Cihangir Ceyhan, daima arkadaşlarıyla Adana'nın kenar mahallelerini ve suç dünyasını anlatan bir film yapma hayali vardı. Yönetmen Kadri Beran Taşkın ile uzun süre arkadaşlığı olan ve birlikte Adana'nın sokaklarındaki hayatı anlatan, gayri meşru işleri ve varoşta geçen hayatı konu edinen ''Sıfır Bir'' adlı diziyi yaparak hayallerine kavuştular. Daha sonra ekip büyüdü ve iki arkadaşın hayali büyüyerek Adana'nın dışına kadar neredeyse tüm Türkiye'ye yayıldı. İzlenme rekorları kırarak, blu Tv Diğital Platformuna transfer oldu.

 

YUSUF İSİMLİ BİR FİLMDE ROL ALDI

 

Cihangir Ceyhan, ''Sıfır Bir'' dizideki ''bakale seni pis ederim ha'' repliği ile büyük bir hayran kitlesi edindi. Dizi ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çekti. Özellikle dizinin çekildiği Adana'nın Hürriyet Mahallesi sakinleri tarafından çok sevilen Ceyhan, ''Sıfır Bir'' dizisinden önce, 2015 yılında ''Yusuf'' isimli sinema filminde Serdar karakteri ile rol aldı. Daha öncesinde ise kısa film ve müzik video klipleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: CİO,, Cihangir, Ceyhan, Yeni, Başlayan, Sezonda, ÇUKUR, Dizisinde, Mi, Oynayacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı