Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 03:55
 
Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın'ın Gerçek İsmi Ortaya Çıktı!
Binlerce kişiyi milyonlarca dolandıran Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın kimdir. İşte Mehmet Aydın'ın gerçek adı.
GÜNDEM Haberi
Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın'ın Gerçek İsmi Ortaya Çıktı!

‘Türkiye’nin girişimci genç beyni’ diye pazarlanan bilgisayar yazılımcısı Mehmet Aydın internet üzerinden yüksek kar vaadiyle sanal hayvan satan ‘Çiftlik Bank’ı kurmuştu. ‘Genç beyin’ 2 yılda topladığı paralarla kayboldu.’Genç beyin’, 80 bin kişiden topladığı 511 milyon TL ile sırra kadem bastı. GERÇEK İSMİ BAŞKA ÇIKTI Tüm Dünya'nın kendisine karşı çıktığını söyleyen Mehmet Aydın'ın gerçek ismi Eren Çakar olduğu ortaya çıktı. Bir zamanlar ise Egoman lakabı ile arabesk rap yapmış.

 

Mehmet Aydın'ın Twitter'da açmış olduğu hesap adı Eren Çakar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Deşifre olduktan sonra videolar silindi

 

BU ONUN İLK VURGUNU DEĞİLMehmet Aydın, 'en2qma' takma adıyla bir internet sitesi üzerinden kullanıcıları, çıplak gösteren gözlük satarak kandırmaya çalışmış.

 

 

URUGUAY PASAPORTU ALDI

 

Çiftlik Bank oyunu tutunca Mehmet Aydın Uruguay pasaportu aldı. İddialara göre Montevideo'ya kaçtığı söyleniyor. Uruguay'ı seçmesini gösteren sebepler ise ülkemiz ile diplomatik ilişkilerinin olmaması, suçlu iade anlaşmasının olmaması olarak gösteriliyor. 

Mehmet Aydın'ın Uruguay ve Arjantin'de inşaat işiyle uğraştığı da iddialar arasında.

EŞİ BOŞANDIM DEMİŞTİ AMA...

 

Mehmet Aydın'ın 20 yaşındaki eşi olan Sıla Soysal, yaptığı açıklamaya göre Ocak 2018'de Mehmet Aydın'la boşandığını söylese de henüz boşanmadığı ortaya çıktı. Soysal şunları da söyledi; "Mehmet bana hep iyi tarafını gösterdi. Benim fikrime göre bu planlanmış bir şeydi. Bu kadar para toplantıktan sonra insan bu kadar kolay kaçamaz. Ben Mehmet Aydın'ı dolandırmış olsaydım servetime servet katmış olmalıydım. Ben Çiftlik Bank ile aklımdaki soru işaretleri dolayısıyla boşandım. O paralar ona helal olmayacak. İnsanları kandırdı. Çiftlik Bank açılışlarına koşarken bir açıklama yapabilirdi. 3 aydır ortada yok. Herkes beni arıyor. Ben 20 yaşındayım hakaretlere uğruyorum."

 

Mehmet Aydın'ın boşandığı eşi Sıla Soysal

 

ÇİFTLİK BANK NEDİR?

 

Kendi tanıtımlarına göre;

 

'’Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor. Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank'ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL'lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviye de faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL'ye kadar kazanabilirsiniz.’’

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Çiftlik, Bank, Kurucusu, Mehmet, Aydın'ın, Gerçek, İsmi, Ortaya, Çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı