Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 17:10
 
CHP'de İlk Kıyım! Gürsel Erol Kesin İhraç İstemiyle Disipline Sevk Edildi
CHP Milletvekili Gürsel Erol kesin ihraç talebi ile disipline sevk edildi.
SİYASET Haberi
CHP'de İlk Kıyım! Gürsel Erol Kesin İhraç İstemiyle Disipline Sevk Edildi

CHP Milletvekili Gürsel Erol kesin ihraç talebi ile disipline sevk edildi.

 

41 yıl aradan sonra CHP'den Elazığ milletvekili seçilen Gürsel Erol kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

 

Gürsel Erol millletvekili seçilmesinin hemen ardından Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısında bulunmuştu. 

 

24 Haziran seçim sonuçlarının CHP açısından ‘tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın’ sonucu olduğu yorumunda bulunan Erol, şunları söylemişti:

 

"Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum. Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır."

 

Ardından CHP önünde oturma eylemi başlatacağını duyuran Gürsel Erol, partililerin karşı karşıya gelmemesi için eylemi iptal ettiğini açıklamıştı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: CHP'de, İlk, Kıyım!, Gürsel, Erol, Kesin, İhraç, İstemiyle, Disipline, Sevk, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı