Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 16:22
 
Cami Hoparlörü Hırsızların Yakalanmasını Sağladı
Olay Bursa'da yaşandı.
YAŞAM Haberi
Cami Hoparlörü  Hırsızların Yakalanmasını Sağladı

Bursa Harmancık'da  gece saatlerinde hurda demir çalıp minibüsle kaçan hırsızlar ve  polis arasında kovalamaca yaşandı. Polisler, şüphelilerden birini yakaladı ancak diğer 2'si ise kaçmayı başardı. Polisler, cami hoparlöründen ilçe sakinlerine anons yaparak  yardım istedi. Anonsun üzerine gece karanlığında fenerleri alan ilçe halkı ellerinde sopalarla her yeri didik didik arayarak şüphelileri yakalayıp, polislere teslim etti.

 

Kütahya Tavşanlı ilçesi yakınlarında hurda demirleri çalıp kaçan 3 hırsızı yakalamak için harekete geçen polisler, şüphelilerin içinde bulunduğu 26 TU 403 plakalı minibüse 'dur' ihtarında bulundu ancak  hırsızlar, uyarıyı dikkate almayıp  Bursa Harmancık ilçesi yönüne doğru kaçtı. Tavşanlı polisinin haber verilmesi üzerine Harmancık polisi ilçe girişinde minibüsü durdurmak istedi, fakat hırsızlar  minibüsle kaçmaya devam etti. Zaman zaman polislerin silah da kullandığı kovalamaca sırasında şüphelilerin bulunduğu minibüs, Harmancık ilçesinde ara sokaklara girerek kayboldu. Uzun süren takibi ardından polisler bir sokakta terk edilen minibüsü buldu, şüphelilerden de birini yakaladı. Fakat  diğer 2 şüpheli izlerini kaybettirdi.

 

CAMİ HOPARLÖRÜ ANONS

 

Polisler, hırsızları bulabilmek için bir cami hoparlöründen anons yaparak, ilçe halkından yardım istedi. Anons duyan ilçenin gençleri ışıldakları alıp, ellerinde sopalarla sokaklara dağıldı ve her yeri didik didik aradı. Gençler, hırsızların  saklandıkları yerlerde bulup, polis ekiplerine teslim etti.

 

Gözaltına alınan 3 hırsızın, sorguya alınırken, minibüsteki çalıntı hurda demirlere  el konuldu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cami, Hoparlörü, , Hırsızların, Yakalanmasını, Sağladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı