Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 17:11
 
Bitcoin Karşılığında Vatandaşlık!
En mutlu insanların ülkesi olarak varsayılan Okyanusya ülkesi Vanuatu, ilginç bir açıklama geldi.
EKONOMİ Haberi
Bitcoin Karşılığında Vatandaşlık!

Okyanusya Ülkesi Vanuatu, İngiltere merkezli Yeni Ekonomi Vakfı'nında aralarında bulunduğu uluslararası kuruluşlar tarafından, "insanların ortalama ömür beklentisi, hayattan memnuniyetleri ve ekolojik ayak izi göz önüne alınarak"  yapılan bir hesaplamanın sonucunda, 2006 ve 2010'da dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke olarak seçildi.

 

Vanuatu, "yatırım pasaportu" ismiyle, gündemdenden düşmeyen kripto  para Bitcoin karşılığında dileyenlere vatandaşlık vereceğini açıkladı.

 

İlk olarak Investment Migration Insider sitesindeki habere göre;  Yerel halkı oldukça şaşırtsa da Vanuatu Vatandaşlık Ofisi Başkanı Samuel Garae ülkenin direk ödemeleri kabul edeceği iddialarının yanlış olduğunu söyledi ve "Vatandaşlık Komisyonu belirlenmiş regülasyona göre yalnızca dolar kabul edecektir" ifadesini kullandı.

 

Vatandaşlık Ofisi yapılan düzeltmeden sonra Vanuatu'nun vatandaşlık için kripto para Bitcoin karşılığında dolar kabul edeceği bildirildi.

 

Antigua, Malta ve Grenada 'dan sonra para karşılığında vatandaşlık teklif eden ülkeler arasında katılan Vanuatu, dünyanın en güçlü 34. pasaportu ve en mutlu insanların yaşadığı ülke unvanlarını hala koruyor.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Bitcoin, Karşılığında, Vatandaşlık!,
Yorumlar
Haber Yazılımı