Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 13:59
 
Banka Bir Camiye El Koyacak!
Caminin Yönetim kurulundan açıklama yapıldı.
YAŞAM Haberi
Banka Bir Camiye El Koyacak!

Almanya'da borcunu ödenemeyen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Remscheid Camii'ne banka tarafından el koyulma tehlikesiyle karşı karşıya dernek yönetimi 1 avroluk yardım kampanyası düzenledi.

 

DİTİB  Remscheid Derneği'nden yapılan açıklamada, caminin yapımında çok büyük sıkıntılar içerisinde bulunduğu ve 30.12.2017 tarihine kadar bankaya yüksek miktarda ödeme yapılması gerektiği ifade edildi. 

 

2 MİLYON 780 BİN AVRO BORÇ 

 

 Dernek Başkan Yardımcısı Yunus Aydın, bugüne kadar inşaat için 4 milyon 200 bin avro  para harcadıklarını ve caminin yüzde 70'ini bitirdiklerini ancak Alman Sparkasse bankasından alınan kredinin 2 milyon 780 bin avrosunun ödenemediğinin söyledi. Yıl sonuna kadar Bankaya  600 bin avroluk ödeme yapılması gerektiği söyleyen  Aydın, aksi takdirde cami inşaatına el konulacağını ifade etti.

 

Yönetim kurulunun yaptığı açıklamada ise bu çağrının artık bir var olma mücadelesi olduğu altı çizilirken, "Allah rızası için bizi bu mücadelede yalnız bırakmayın. Lütfen duyarsız kalma ve bu çağrıyı herkesle paylaş, paylaş ki camimiz var olsun" dendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Banka, Bir, Camiye, El, Koyacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı