Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 21:37
 
Ahmet Davutoğlu Hakkında Flaş iddia: Sahaya iniyor!
Independent Türkçe Gazetesinden Cihat Arpaçık, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çevresindeki isimlerle konuştu.
GÜNDEM Haberi
Ahmet Davutoğlu Hakkında  Flaş iddia: Sahaya iniyor!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Başbakanlık sistemini eleştirmesiyle gündeme gelen eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun eleştirilerine devam edeceği ve sokakla da irtibat kuracağı iddia edildi.

 

 Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonra Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı’na taşıdığı ilk isim olan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı hazırladığı manifesto niteliğindeki metin tartışılmaya devam ediyor. Çevresindeki isimler Ahmet Davutoğlu'nun eleştirilerine devam edeceğini, sokakla da daha çok irtibat kuracağını öne sürdüler.  Independent Türkçe Gazetesinden Cihat Arpaçık, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çevresindeki isimlerle konuştu. Eski Başbakan Davutoğlu’na yakın kaynaklar manifestonun 24 Haziran ve 31 Mart seçimleri öncesi duyurulmasının, seçim gününe kilitlenen ülkede amacına hizmet etmeyeceğinin düşünüldüğünü belirtti.

 

Cihat Arpaçık'ın "Davutoğlu cephesinin "manifesto"sunu anlattı: Çok beklendi, zamanı gelmişti" başlıkla yayımlanan haberin bir bölümü ise şöyle: Bir dönem AK Parti’de kritik görevlerden birini üstlenen isim manifestoya daha farklı bir pencereden baktı. Kamuoyla paylaşılan manifestonun muhafazakar siyasetin alışılagelmişin dışında bir yöntemle olacağı görüşünde. manifestoya göre, parti içi meselelerin kapalı kapılar ardında konuşulduğu muhafazakar siyasi partilerde ilk kez siyasi hareketin kuruluş retoriğine geri dönmesi için genel başkanlık ve başbakanlık yapmış olan bir isim böyle bir adıma imza attı. Ahmet Davutoğlu’yla hareket eden siyasetçiler temkinli durumda. Şahısları hedef alacak bir görüntü çizmemeye özen gösteriyor. Bu sebeple isimlerinin şimdilik açık açık yazılmasını istemiyorlar. Zeminlerini tamamen AK Parti’nin ilk günkü hedeflerine, “erdemliler hareketi” ve “ortak akıl” paradigmasına oturtmayı hedefliyorlar. AK Parti’nin dar bir çerçevenin ve çıkar çevrelerinin partisi haline geldiğini düşünen siyasilerin ilk hedefleri AK Parti’nin ilk günkü çizgisine gelmesini sağlayarak “partiyi kurtarmak.” diye ifade edildi.

 

KONFERANSLAR TÜM HIZIYLA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

 

Ahmet Davutoğlu’nun çıkışlarının bu manifestoyla sınırlı kalmayacağı söyleniyor ve AK Parti içinde kendisiyle aynı hissiyatı taşıyanların daha geniş bir kesim olduğuna inanılıyor. Bu nedenle Davutoğlu eleştirilerine devam edecek.  Bu hareketin içinde yer alan isimler, sadece AK Parti'deki rahatsız kitleyi değil toplumda siyaset kurumundan umudunu kesenleri de önemsediklerini belirtiyor. Bunun için sokakla daha çok irtibat kurmaya hazırlanıyorlar.  Davutoğlu, seçim sürecinde Anadolu’daki konferanslarına ara vermişti. Seçimlerin sona ermesiyle birlikte bu konferanslara devam edecek.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ahmet, Davutoğlu, Hakkında, , Flaş, iddia:, Sahaya, iniyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı