Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 20:15
 
Adnan Oktar’ın Alıkoyduğu İddia Edilen Kızların Annesinden Açıklama!
Uzun süredir haber alamadığı iki kızını A9 TV'de Adnan Oktar’ın programında kediciklerin arasında görünce Türkiye’ye gelerek suç duyurusunda bulunan kızların babası Elvan Koçak’ın iddialarına anne Gülperi T.’dan cevap geldi.
YAŞAM Haberi
Adnan Oktar’ın Alıkoyduğu İddia Edilen Kızların Annesinden Açıklama!

Kızlarının alıkonulmadığını kendi rızalarıyla yanında bulunduğunu ve Avusturya’da mahkemenin kızların velayetini kendisine verdiğini söyleyen Gülperi T.  “Kızlarım benimle birlikte ve özgürler” dedi. 

 

Babanın iddialarını yalanlayan Gülperi T. eşinin kendisine maddi ve manevi şiddet uyguladığı için boşanma davası açtığını ve mahkemenin velayeti kendisine verdiğini eski kocasını ‘tutucu inatçı ve katı biri’ şeklinde konuştu.

 

“Çocuklarımı ve beni arayarak tehdit etmeye başladı. Eğer kendisine dönmezlerse kızlarımı öldüreceğini sonra da intihar edeceğini defalarca hem bana hem çocuklarıma söyledi, mesajlar yazdı… Kızım Ş. çok korktuğu için babasının kendisine yaklaşmaması için mahkemeden tedbir kararı aldırttı. Ben de ataköy escort can güvenliğimden endişe ettiğim için karakola başvurdum ve karakol altı ay süreyle eski eşimin bana yaklaşmaması için tedbir kararı alınmasını talep etti. Bunun üzerine aile mahkemesi eski eşimin tehditi altında olduğumuz için Elvan Koçak’ın bana ve çocuklarıma yaklaşmaması için tedbir kararı almak için yaptığım başvuru kabul edildi ve bir kere daha uzaklaştırma kararı çıktı” diyen anne Gülperi K., kocasının iddialarının tamamının yalan ve uydurma olduğunu, kendisinin iletişim bilgilerinin açık olduğunu ve babanın isterse kızlarını görebilecek durumda olduğunu dile getirdi.

 

KIZLARIN BABASININ İDDAASI NEYDİ?

 

7 yıl önce ayrıldığı eşi Gülperi T.’nin çocukları B.K. (17)  Ş.K. (19) ve oğlu M.K’yla (17) birlikte Türkiye’ye gittiğini ve çocuklarından uzun süre haber alamadığını ifade eden baba Koçak, bu hafta sonu bir akrabalarının “Senin kızların Adnan Oktar’ın yanında tv show yapıyorlar” demesiyle yıkıldığını söylemişti.

 

Avusturya Gençlik Dairesi ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesiyle bildirdiğini dile getiren Koçak, Kartal adliyesine giderek kızlarının annesi Gülperi K. ve Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyen Koçak, “Kızlarımın aklını çelmişler. B.’nin ikizi olan oğlum M.’yi de aynı şeyleri yapacaklar. Lütfen daha reşit bile olmayan çocuklarımı bu ne olduğu belirsiz gruptan kurtarın” diyerek yetkililere çağrıda bulunmuştu.

 

Reşit olmayan kızlarını Adnan Oktar'ın kediciklerin arasında gören baba suç duyurusunda bulundu

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Adnan, Oktar’ın, Alıkoyduğu, İddia, Edilen, Kızların, Annesinden, Açıklama!,
Yorumlar
Haber Yazılımı