Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 02:02
 
Abdurrahim Dilipak: Hint Keneviri Serbest Bırakılmalı!
Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak yayınlanan 'Hint keneviri, ya da yeşil hazine' başlıklı yazısında hint kenevirinin yasal olması gerektiğini savundu.
YAŞAM Haberi
Abdurrahim Dilipak: Hint Keneviri Serbest Bırakılmalı!

Dilipak "TBMM’deki, iktidardaki kardeşlerimiz, narkotikçi kardeşlerimizin bu konuyu bu çerçevede yeniden düşünmesi gerekir" dedi.

 

Yazar Dilipak'ın  çok konuşulan yazısında esrarın biyolojik bağımlılığından çok psikolojik bağımlılığı olduğunu belirtti ve yararlarını sıraladı:

 

Bu arada; esrarın biyolojik bağımlılıktan daha çok psikolojik bir bağımlılık yaptığını, bağımlılıktan kurtulmak konusunda, diğer eroin ve sentetik uyuşturuculara göre daha kolay olduğunu da hatırlatalım. Esrar kullanıcılarının çevresine karşı kriminal riski daha düşük olup, bütün zararı, daha çok kendisinedir.

 

Peki, bu Hint keneviri nedir? Bakın Hint keneviri, şeker hastalığının tedavisi için ilaçtır aynı zamanda. Göz tansiyonu, artrit, romatizma, kalp, epilepsi, astım, mide, uyku bozukluğu, psikolojik rahatsızlıklar, omurga rahatsızlıkları, şeker, kanser gibi 250 kadar hastalıkta Hint kenevirinin etken maddesi THC kullanılıyor. Kemoterapinin yan etkilerinden kurtulmak için de kenevir bir imkân sunuyor.

 

KONUYU  DEĞERLENDİRİN

 

Bu maddenin yasak olmasının arkasında ilaç firmalarından oluşan bir yasak lobisi olduğunu belirten Dilipak, "TBMM'deki, İKTİDAR'daki kardeşlerimiz, NARKOTİK'çi kardeşlerimizin bu konuyu bu çerçevede yeniden düşünmesi gerekir" şeklinde ifade etti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Abdurrahim, Dilipak:, Hint, Keneviri, Serbest, Bırakılmalı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı