Haber Detayı
29 Mayıs 2017 - Pazartesi 14:16
 
ABD'den YPG'ye 3. Kez Silah Sevkiyatı!
Amerika , YPG'nin de yer aldığı DSG’ye üçüncü kez silah gönderdi
DÜNYA Haberi
ABD'den YPG'ye 3. Kez Silah Sevkiyatı!

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Suriyeli Kürtlere ağır silah vermesini öngören kararı onaylamasının ardından Washington, YPG'nin de yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) üçüncü kez silah gönderdi.

 

DSG yetkilisi, silah ve zırhlı araçların dün akşam ellerine ulaştığını ifade ederek, "ABD, IŞİD'le mücadele kapsamında bize zırhlı araçlar ve silah gönderdi. Bu silahlar arasında, tanklara karşı kullanabileceğimiz ısı güdümlü füzeler bulunuyor. Silahlar ve zırhlı araçlar, yürütülmekte olan Rakka operasyonunda kullanılacak” dedi.

 

'SİLAHLAR VE ARAÇLAR 70 TIRLA TESLİM EDİLDİ'

 

DSG yetkilisi, şunları kaydetti: "ABD, IŞİD'le mücadele kapsamında bize zırhlı araçlar ve silah gönderdi. Bu silahlar arasında, tanklara karşı kullanabileceğimiz ısı güdümlü füzeler bulunuyor. Daha önce tank da verdikleri için bu kez tank gelmedi. Silah ve zırhlı araçlar, Kürdistan bölgesinden (Kuzey Irak) karayoluyla, Semelka sınır kapısından Rojava'ya sokuldu. Buradan da 70 tırla Kobani ve Tel Abyad'ın güneyine getirildi."

 

'SİLAHLAR RAKKA OPERASYONUNDA KULLANILACAK'

 

"Silahlar ve zırhlı araçlar, yürütülmekte olan Rakka operasyonunda kullanılacak. Rakka'ya Haziran ayında gireceğiz, bu yüzden ağır silahlara ihtiyacımız büyük. ABD bize daha önce de zırhlı araç ve ağır silahlar gönderdi ancak yetmiyor. Daha fazlasına ihtiyacımız var."

 

Kaynak: Editör: Cengizhan KARA
Etiketler: ABD'den, YPG'ye, 3., Kez, Silah, Sevkiyatı!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı